Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 29.12.2024
Eucharystia jest ukazaniem oraz potwierdzeniem wyjątkowego znaczenia, jakie w życiu każdego człowieka zajmuje miłość. Ponieważ stanowi ona siłę wypadkową małżeństwa i rodziny, nie może jej nigdy zabraknąć. Prośmy Chrystusa, by umacniał nas na trudnej drodze małżeńskich i rodzinnych obowiązków.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro ofiarowane naszej wspólnocie.
* * * * *
1. W środę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD. W tym dniu będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W piątek od 19.15 do 20.15 wspólne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 20.30 zapraszamy na Apel jasnogórski.
3. Wspólnota Domowego Kościoła składa serdeczne podziękowania za udział w zbiórce artykułów w ramach akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za wszystkie dostarczone dary i wszelką pomoc okazaną w trakcie trwania zbiórki. Zgromadzone dary wsparły Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej. Szczegółowe rozliczenie zbiórki dostępne będzie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
4. Plan wizyt duszpasterskich wywieszony jest w gablotkach i na stronie internetowej.
Jeśli kogoś z parafian nie było podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej lub w tym roku zamieszkał na terenie naszej parafii a chciałby zaprosić na kolędę dodatkową, to będzie taka możliwość po zgłoszeniu do 10 stycznia w kancelarii. Przewidywane dni kolędy dodatkowej to 18 i 19 stycznia od godz. 14.30.
Intencja papieska:
O prawo do nauki. Módlmy się, aby zawsze szanowano niezbędne w budowaniu lepszego świata prawo migrantów, uchodźców i osób dotkniętych wojną do edukacji.
