Parafia Św. Michała Arch. w Michałkowicach

II NIEDZIELA ZWYKŁA 

Ewangelia tej niedzieli przedstawia Jana Chrzciciela, który wskazuje na Jezusa pełnymi zachwytu słowami: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata!”. Jan, wierny sługa, nie szuka własnej chwały, lecz prowadzi nas do Tego, który jest Światłem i Odkupieniem. Dzisiaj Kościół zaprasza nas, abyśmy jak Jan stali się świadkami Chrystusa w codziennym życiu

Kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

  • Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W piątek 23 stycznia zapraszamy bierzmowańców na Mszę św. o godz. 18:00, a po Mszy św. na krótkie spotkanie.
  • W środę i czwartek obchodzimy Dni Babci i Dziadka. Z tej okazji zapraszamy Babcie i Dziadków wraz z rodzinami na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.
  • W niedzielę 25 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolędowy Scholi Michałkowickiej, Scholi Bytkowskiej i Gości. W tym dniu nie będzie nieszporów kolędowych. Serdecznie zapraszamy.
  • W Niedzielę Słowa Bożego, 25 stycznia, Diakonia Miłosierdzia i Wspólnota Przyjaciół Jezusa zapraszają do udziału w integracji parafian w ramach „Niedzieli rozmowy”. Po każdej Eucharystii w Domu Katechetycznym będzie dostępna bezpłatna kawiarenka oraz miejsca przy stolikach do wspólnych rozmów. Jesteś nowy w Michałkowicach? Czujesz się samotny? Chcesz poznać sąsiada z ławki? Czekamy na Ciebie.
  • Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 2 lutego o godz. 19:00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o braku wolności religijnej w dzisiejszym Izraelu i o chrześcijanach, którzy są zmuszeni do opuszczenia miejsc, gdzie rozgrywały się wydarzenia opisane w Biblii. Wraz z nimi znika starożytna kultura wspólnot żyjących w Ziemi Świętej.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Dekretem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Przybylskiego nowe zabudowania, które powstały przy ulicy Michałkowickiej 91 w Chorzowie (oraz inne które tam powstaną) należą terytorialnie do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Chorzowie-Maciejkowicach. Jednocześnie przypomina, że choć mieszkańcy tych nieruchomości administracyjnie przynależą do wskazanej parafii, zachowują pełną swobodę uczestniczenia w życiu religijnym i duszpasterskim w parafii św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach, zgodnie z własnymi potrzebami duchowymi.

*****

Proszono o ogłoszenie:

Za tydzień o godz. 15.00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.