Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swoimi darami, swą łaską, miłością. Przez swoje życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Niego. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości. Jak słudzy bojaźliwi stajemy przed Bogiem z pustymi rękami, okaleczeni przez grzech, osłabieni przez brak gorliwości i słabości wiary. Prośmy o przebaczenie i pomoc, byśmy mogli pomnażać otrzymane talenty i mogli kiedyś wejść do radości naszego Pana.

           

            Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich a w naszej archidiecezji także Dzień Muzyki Liturgicznej.

            Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 

O godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory

 

W najbliższą środę Wspólnota Dorosłych serdecznie zaprasza wszystkich, którzy są spragnieni Boga w modlitwie do wspólnej Adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz.19.00.

 

Msza święta za zmarłych zalecanych w piątek o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w piątek po mszy św. o godz. 7:30.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

            W niedzielę obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Na Mszę św. w intencji naszych chórów, scholi i organistów zapraszamy w niedzielę o godz.11:30.

            Podczas wszystkich Mszy św. będzie śpiewał ukraiński zespół „CZEREMSZYNA”. Będzie możliwość nabycia płyty z jego nagraniami.

 

            W najnowszym Gościu Niedzielnym:

 

-ostatnie protesty na ulicach pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz z jej przyśpieszoną wersją. Co możemy zrobić, żeby przebić się przez mur obojętności i dotrzeć swoim przekazem do młodzieży?

-rozmowa z posłem Jerzym Polaczkiem o doświadczeniu choroby na koronawirusa.

 

            Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby archidiecezji - na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

 

Boże błogosławieństwo jest dla nas pomocą w rozwijaniu naszych talentów. Przyjmijmy ten dar z wiarą, że Bóg dokończy w nas dobre dzieła, które sam rozpoczął.

W dniach od 1 do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy spełnić zwykłe warunki odpustu oraz w danym dniu odwiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.,

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.