Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by  wypełnić ją  w życiu  i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. Tak wiele otrzymaliśmy od Boga, a tak mało dajemy w zamian. Przeprośmy Go za winy. Prośmy by zmiłował się nad nami i przebaczył nam grzechy.

Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na Świętopietrze.
Przeżywamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe odprawimy dziś o godz. 17:00, w dni powszednie o 17:15.

 

            W sobotę 10 października odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca i wszystkich wspólnot różańcowych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 

Także w przyszłą sobotę 10 października odwiedzimy chorych. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku w  kancelarii parafialnej.

 

Z okazji XX Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Totus Tuus”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają serdecznie na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 17:00 w Parku Tradycji. W programie występ zespołu regionalnego „Istebna” oraz uczniów Branżowej Szkoły pierwszego stopnia nr 2 św. Jana Pawła II w Siemianowicach Śl. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w kancelarii i zakrystii. W tym roku w związku ze stanem epidemicznym  konieczne jest potwierdzenie obecności. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

           

            W dzisiejszym Gościu Niedzielnym:

  • specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, a w nim m.in. o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach, uzdrowiskach dla dzieci i rehabilitacjach leczniczych dla rolników;
  • szczęście to zaopatrzenie się w Boga, smutek to konsekwencja zaopatrzenia się w siebie – mówi matka sługi Bożego Carla Acutisa, którego beatyfikacja odbędzie się  na początku października;
  • o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „ prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół, a przed kościołem  zbiórka na Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”  ( Dzień Papieski).

10 października odwiedzimy chorych. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku w  kancelarii parafialnej.,

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.