Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze.

Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi? Przeprośmy teraz Boga za nasze winy, a otrzymamy od Niego przebaczenie.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół.

 

          o – 0 – o

 

Po południu o godz. 17:00  zapraszamy  na  na nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej.

 

W poniedziałek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Poświęcimy przyniesione krzyże

W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

 

W poniedziałek o godz. 17:20 zapraszamy do kościoła na różaniec misyjny

 

Wspólnota Dorosłych serdecznie zaprasza na spotkania w każdą środę o godz. 19.00. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich, którzy są spragnieni Boga w modlitwie. Wspólna Adoracja przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz. 19.00 w naszym kościele.

 

W piątek 18 września zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Gościem będzie neoprezbiter ks. Artur Stuchlik

 

19 września przypada 116 rocznica poświęcenia naszego kościoła. W niedzielę chcemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni, która jest widzialnym znakiem obecności Pana Boga pośród nas i  troszczyć się o nią.

 

W piątek rozpoczynamy  Nowennę do Świętego Michała Archanioła, która przygotuje nas duchowo do przeżycia odpustu. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i Sakramencie Pokuty i Pojednania.

 

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. będzie się odbywać w poniedziałki o godz. 17:00 w salce nr 8.

 

Nauki przedślubne rozpoczynają się w czwartek 24 września o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

 

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:

 

- o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Pielęgnowanie w sobie poczucia skrzywdzenia jest bowiem aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny.

- co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen? Czy wzięliśmy jedynie to, co przydatne i tymczasowe, zapominając o jej opowieści na temat spotkania miłości nie z tej ziemi?

- o roli i osobowości rzecznika oraz znaczeniu tradycji mówi o. Leszek Gęsiak, nowy rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

 

Kolekta  przyszłej niedzieli przeznaczona  będzie  na   Wydział Teologiczny.

 

 

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem”. Niech moc Bożego błogosławieństwa uzdolni nas do życia prawdziwie chrześcijańską miłością.

Chorych odwiedzimy w sobotę 19 września. Zapisy w kancelarii i zakrystii. |||| 19 września przypada 116 rocznica poświęcenia naszego kościoła. ||||, Nauki przedślubne rozpoczynają się w czwartek 24 września o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.