Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze  i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być dowodem na to, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Aby zdobyć skarb – przynależność do królestwa Bożego – w pokorze stańmy przed Bogiem, uznajmy swą grzeszność, słabość i prośmy o przebaczenie.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest  na nasz kościół.

 

o – 0 – o

 

Dzisiaj po każdej Mszy św.  będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Błogosławieństwa będziemy udzielać na parkingu parafialnym oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Będzie przy tym okazja  złożenia ofiary 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na rzecz misyjnych środków transportu.

 

Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00

 

W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienia trzeźwościowe możemy wpisać do Księgi trzeźwości wyłożonej w naszym kościele od 1 sierpnia. Nasze wyrzeczenie się alkoholu ofiarujmy Panu Bogu w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

 

W tym tygodniu przypada  1 sobota miesiąca.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP  o godz. 7:30 , o godz. a o godz. 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 

W niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmawiając:  „ Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz...”  i „Zdrowaś Maryjo...” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,   o uczestnictwie  w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 

W „Gościu  Niedzielnym” między innymi:

  • jak kształtować relacje z teściową... o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową ;
  • kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – tym razem odwiedzamy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

 

Dziękujemy bardzo wszystkim składającym ofiary na  utrzymanie naszego kościoła.

Nasze konto parafialne:

 Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna 1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

||| W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,   o uczestnictwie  w niedzielnej Mszy św. |||, W niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmawiając:  „ Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz...”  i „Zdrowaś Maryjo...” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.