Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby nas pouczyć o tym, iż – jak to usłyszymy w Liturgii Słowa to On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Jego pokoju w nas, a na początku tej Eucharystii przeprośmy Boga za każdy nasz grzech.

 

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła w Pszczynie.

 

Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

Dziękczynna Msza św. za 25 lat posługi proboszczowskiej przechodzącego na emeryturę Księdza Proboszcza Eugeniusza Kurpasa odbędzie się w sobotę, 24 lipca o godz. 18:00.

 

 

Za tydzień w niedzielę  archidiecezjalne uroczystości ku czci  św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę  po każdej Mszy św. (począwszy od niedzielnej Mszy św. w sobotę wieczorem) będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Błogosławieństwa będziemy udzielać na parkingu parafialnym  oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Będzie przy tym okazja złożenia ofiary 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na rzecz misyjnych środków transportu.

 

W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu  i odpowiednim stroju  w kościele.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym:

 

Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.
A w wakacyjnym cyklu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na  nasz kościół.

Dziękczynna Msza św. za 25 lat posługi proboszczowskiej przechodzącego na emeryturę Księdza Proboszcza Eugeniusza Kurpasa odbędzie się w sobotę, 24 lipca o godz. 18:00.,

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.