Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas  oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

 

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc  w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  nasz kościół.

 

o - 0 – o

 

         Na Nieszpory zapraszamy o godz.17:00.

 

W czwartek, 13 sierpnia  po Mszy św. wieczornej  zapraszamy na nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej.

 

W piątek, 14 sierpnia w naszej parafii przypada wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o godz. 7:30 a zakończymy sakramentalnym błogosławieństwem i Mszą św. o godz. 18:00. Postarajmy się uczcić naszego Pana   w osobistej adoracji.

 

W sobotę, 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy święcić zioła i kwiaty, a po południu o 17:00 zapraszamy na nieszpory maryjne.

 

Msza św. urodzinowa w intencji  Księdza Proboszcza Eugeniusza Kurpasa  zostanie odprawiona  w niedzielę, 16 sierpnia o godz. 8:30.

 

Za tydzień, 16 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej.

Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie w gablotce.

Obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki  w tradycyjnym kształcie , w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego zapraszamy całe rodziny  do modlitewnej jedności  przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów.

 

 

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

 

prezydenta, własną firmę, bezpieczeństwo kraju, sportowców – podczas uroczystości w   Niepokalanowie można zawierzyć Sercu Maryi wszystko, co określa się jako „moje”;

 

–       w wakacyjnym cyklu „Gościa” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i   pokoju ducha.

 

Dziękujemy wszystkim składającym  ofiary na utrzymanie naszego  kościoła.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

 

Chrystus posilił nas Sobą, aby rozwijało się w nas Boże życie. Umocnieni tym zbawiennym darem stawajmy się autentycznymi świadkami Chrystusowej Ewangelii. Na cały nadchodzący tydzień pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Za tydzień, 16 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie w gablotce.,

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.