Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje życia, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na którą gromadzimy się dzisiaj ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel.
Mamy nieustannie wkraczać w nowe życie i mamy umierać dla grzechu, by żyć dla Boga. Uznajmy więc przed Bogiem jak bardzo jesteśmy .grzeszni i przeprośmy za nasze winy  i zaniedbania dobra, aby przez tę ofiarę zbliżyć się do Boga i mieć łączność ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół.

Po południu o godz. 17:00 na Nabożeństwo do Najświętszego  Serca Pana Jezusa

 

W poniedziałek uroczystość Świętych Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską- Świętopietrze.

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każda Msza św., a w czwartek, piątej i sobotę dodatkowo od godz. 17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W czwartek o godz.18:00 Msza św. w intencji Kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek o godz. 7:30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W  sobotę o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi  Panny  a o godz. 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski .

 

Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”

 

- rozpoczynamy cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów Maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejny, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Boskiej, która skrywa w sobie całą Trójcę Świętą.

 

a także:

  • o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości. Wiele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę
  • o polskich żydach, którzy założyli Hollywood

 

Dziękujemy bardzo  wszystkim składającym ofiary na remont i utrzymanie naszego kościoła. Nasze konto parafialne:

Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na czas odpoczynku.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każda Msza św., a w czwartek, piątej i sobotę dodatkowo od godz. 17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu., ||| Od 1 lipca można rezerwować intencje mszalne na 2021rok. ||| Utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. |||

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.