Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego – to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić. A na początku tej Eucharystii przedstawmy Mu nasze serca i ich grzeszność. Żałujmy za każdy grzech, prosząc, aby uzdrowił nas z ran nieprawości.

 

     Kolekta zostanie przeznaczona na  nasz kościół.

 

-     o     0     o     -

 

O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

W poniedziałek kolejną rocznice swoich urodzin obchodzi ks. Artur Stuchlik. Msza św. w jego int. Zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18:00.

W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy wszystkich członków zespołu misyjnego na spotkanie w domu katechetycznym.

Dzieci i młodzież kończą w tym tygodniu rok szkolny. Pragniemy razem podczas Mszy św. dziękować Panu Bogu za wszystkie Jego dary otrzymane w minionym roku szkolnym i katechetycznym. Msze święte odprawione zostaną według następującego porządku:

 

Szkoła Podstawowa  nr  4  w środę o godz. 10:00.

 

Szkoła Podstawowa  nr 13  w środę o godz. 18:00,

 

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

 

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

polecamy dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami

List Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza

Szanowny Księże Proboszczu,

 

W związku z brakami personalnymi Zarząd Zgromadzenia zmuszony jest do podjęcia trudnej dla nas decyzji związanej z zamknięciem domu zakonnego w Michałkowicach ul. Maciejkowicka 8, z końcem lipca 2021 roku. Pragnę zaznaczyć, że w naszym domu Zgromadzenie dalej będzie kontynuowało opiekę nad osobami chorymi, jednak DPS w Michałkowicach będzie filią Domu Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich, prowadzona przez nasze Zgromadzenie. Mszę św. w int. naszych Sióstr Boromeuszek z podziękowaniem za ich posługę w Parafii św. Michała Archanioła odprawimy 29 czerwca o godz. 18:00.

 

Decyzją Metropolity Katowickiego, Arcybiskupa Wiktora Skworca, z końcem lipca nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śl. – Michałkowicach. W miejsce odchodzącego na emeryturę ks. Eugeniusza Kurpasa, administratorem parafii został mianowany od 1 sierpnia b.r. ks. Bogusław Świech, dotychczasowy wikariusz parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Piasku. Obydwu Księży polecamy modlitwie parafian.

 

Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na nasz kościół.

 

W rozpoczętym tygodniu niech prowadzi nas Boże błogosławieństwo.

|||| Zakończenie roku szkolnego: Szkoła Podstawowa  nr  4  w środę o godz. 10:00, Szkoła Podstawowa  nr 13  w środę o godz. 18:00 ||||, Administratorem naszej parafii został mianowany od 1 sierpnia b.r. ks. Bogusław Świech., natomiast Ks. Proboszcz Eugeniusz Kurpas, z końcem lipca br. odchodzi na emeryturę.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.