Zarówno zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro naśladują dobrych i nieustanie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno życia trzymają z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc tak jakby Boga nie było. Tak już jest na tym świecie, że jedni szukają wartości mądrych i pięknych, a inni grzechu i głupoty. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata, musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa w których żyjemy.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Przed kościołem możemy złożyć dar dla kościoła we Lwowie.

-0-o-0-

O godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory.

Od dziś do wtorku przed Środą Popielcową odprawiane są czterdziestogodzinne nabożeństwa. Są to adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aby przeprosić i wynagrodzić za grzechy popełnione zwłaszcza w o kresie karnawału. W poniedziałek i wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o godz.7:30 do18:00. Poszczególnym godzinom będą przewodniczyć:

- 9:00 - członkowie III Zakonu i czciciele NSPJ

- 10:00 - Żywy Różaniec

- 11:00 - Stow. MB Patronki Dobrej Śmierci

- 12:00 - Koło Misyjne – zaprasza na Różaniec Misyjny

- 13:00 - Siostry Boromeuszki

- 14:00 - Członkowie Akcji Katolickiej

- 15:00 - Zespół Charytatywny

- 16:00 - dzieci szkolne, ministranci, dzieci Maryi

- 17:00 - młodzież, pracujący, Oaza Rodzin

Niech każdy z nas znajdzie w tych dniach czas, by wstąpić do kościoła na pół godziny adoracji. Zakończymy ją Mszą św. wieczorną o godz.18:00. Ta Msza św. w poniedziałek i wtorek ma szczególną wymowę. Zapraszamy na nią całą parafię, zwłaszcza tych, którzy nie mogą być na adoracji we wcześniejszych godzinach.

Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

W Środę Popielcową, 17 lutego z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. Oznacza to zakaz spożywania potraw mięsnych oraz jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmijmy popiół na nasze głowy. Jest to znak pokory i wiary, że z naszych słabości wyzwala Chrystus, wynosząc nas do godności dzieci Bożych. Msze święte w tym dniu odprawimy o godzinie 7:00, 8:00, 15:00 zwłaszcza dla dzieci młodszych, 16:30 szczególnie dla dzieci starszych oraz o 18:00 dla dorosłych i młodzieży

W piątki o godz. 17:15 pragniemy z Jezusem Chrystusem przeżywać Drogę Krzyżową.

Dzieci mają swoje nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30.

O godz. 18:00 w piątek odprawimy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

Wielkopostne rekolekcje parafialne odprawimy w dniach od 13-17 marca. Wygłosi je o. Adam Sobczyk misjonarz ze Zgromadzenia Św. Rodziny. Ze względu na limity wiernych w kościołach, zachęcamy do uczestniczenia w ćwiczeniach duchowych drogą internetową.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

- o tym jak dobrze zacząć Wielki Post?

Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.

Odpowiedzmy życiem na Bożą miłość. Jednak Miłości Boga nie da się oddzielić od miłości bliźniego. Te słowa miłości muszą być przetłumaczone na działanie.

|||| W Środę Popielcową, 17 lutego z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. Oznacza to zakaz spożywania potraw mięsnych oraz jeden posiłek do syta w ciągu dnia. ||||, Wielkopostne rekolekcje parafialne odprawimy w dniach od 13-17 marca. Wygłosi je o. Adam Sobczyk misjonarz ze Zgromadzenia Św. Rodziny.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.