Żyjemy wśród przeciwności, trudów, cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie Jego mocą sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. Prośmy Boga, by mocą Trzeciej Osoby Boskiej oczyścił nasze sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże płynące z tej Mszy Św.

-   o    0    o    -

            Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę także przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.

W niedziele i dni powszednie  Msze św. sprawujemy według stałego harmonogramu z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 10 m2.  We wnętrzu naszego kościoła  może uczestniczyć we Mszy św. 112 osób.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona i obowiązuje  aż do odwołania. Zachęcamy więc wiernych do korzystania  z telewizyjnych, radiowych  i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, w tym do codziennej modlitwy różańcowej o godz.20:30.

 

Zaleca się usilnie przyjmowanie Komunii św. na rękę.  

 

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”

-niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłó dotyczącej urodzenia przyszłego papieża

-jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice

W Małym Gościu Niedzielnym

-komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego – historia wybitnego Polaka, który całe swoje życie poświęcił ojczyźnie i Kościołowi, przedstawiona w atrakcyjnej formie.

Dziękujemy bardzo  wszystkim składającym ofiary na remont i utrzymanie naszego kościoła. Nasze konto parafialne:

 

 Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Bóg Ojciec zaprasza nas do miłości, a sam kocha nas ciągle tak samo, bez względu na naszą słabość i grzeszność. Niech Boże błogosławieństwo umocni w nas te prawdę.

|||| Zaleca się usilnie przyjmowanie Komunii św. na rękę. |||| Nadal obowiązuje ograniczenie ilości wiernych uczestniczących we mszach św. i nabożeństwach. W naszym kościele może jednorazowo przebywać wyłącznie 112 osób – 1 osoba na 10 m. kw. | Prosimy zajmować wyłącznie oznaczone miejsca., |||| UWAGA!!! - Nie mając  sposobności wyspowiadania się, dla usposobienia duszy do stanu łaski, możemy  wzbudzić akt żalu doskonałego, który  zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej. |||

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.