Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także w tej Eucharystii.

Za to, że nie zawsze zauważamy Jezusa w naszym życiu, przepraszajmy Go teraz, abyśmy    z czystym sercem mogli Go spotkać w tej Eucharystii.

Rozpoczynamy  dziś nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.

Serdecznie witamy  Ojca Rekolekcjonistę Adama Sobczyka.

Dzisiejsza kolekta  przeznaczona jest na potrzeby  archidiecezji.

-     0 O o    -

     O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale.

 

O godz. 19:00 – nauka stanowa dla wszystkich mężczyzn.

Rekolekcje będą transmitowane drogą internetową.

 

Na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej  zapraszamy w piątek o godz. 17:15.  Droga Krzyżowa dla dzieci  o godz.16:30 .

O godz. 18:00, w piątek odprawimy Mszę św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii  lub w kancelarii.  Zachęcamy w Wielkim Poście do podejmowania abstynencji a  także do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte,  a nienarodzone.

Podczas mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy do przyjęcia  dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. To codzienna, krótka modlitwa za jedno dziecko, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Podczas mszy złożymy modlitewne zobowiązanie, które potrwa do Bożego Narodzenia. Na wszystkich chętnych, z tyłu kościoła będą czekały wydrukowane teksty oraz świece.

W najbliższy piątek, 26.03., w naszym dekanacie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. O godz.20:00,  w kościele  Krzyża Świętego. Aby zapewnić sobie miejsce w kościele na Mszy św. Koniecznie trzeba  zapisać się na EDK wyłącznie za pośrednictwem strony www.edk.org.pl , tam w zakładce trasy należy wyszukać miasto. Może zarejestrować się tylko 100 osób. Uczestnikom proponuje się także udział we Mszy świętej w swoich parafiach, a następnie indywidualne rozpoczęcie EDK, spod kościoła Krzyża Świętego.

Są do  nabycia świece - paschaliki na stół wielkanocny. Składając ofiarę, wspieramy  najuboższych.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym „ :

- podejmujemy temat Drogi Krzyżowej – najbardziej rozpowszechnionego sposobu rozważania męki Pańskiej. W tym kontekście przedstawimy również czternaście medytacji – często bardzo osobistych spojrzeń na  drogę krzyżową Jezusa – przygotowanych przez znane osoby świeckie i konsekrowane.

Z okazji Roku św. Rodziny  oraz Roku św. Józefa został wydany dodatkowo „Extra Gość” – książka 100 stronicowa, bogato ilustrowana, poświęcona św. Józefowi, w cenie 9 zł.

 

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła..

 

Dziś nasz Zbawiciel udzielił nam, wspólnocie swego Mistycznego Ciała, trudnej i wymagającej zastanowienia lekcji. Kochamy bowiem życie tu na ziemi, ale nie możemy zapomnieć, że nie ono jest naszym ostatecznym celem! To tylko środek do prawdziwego życia – tam , u Ojca, który jest w niebie.

Rekolekcje w naszej Parafii: NIEDZIELA 21.03. - 19:00 Spotkanie stanowe dla wszystkich mężczyzn- kawalerów, mężów, ojców, wdowców ||| PONIEDZIAŁEK 22.03. - 19:00 Nauka stanowa dla wszystkich kobiet- panien, żon, matek, wdów ||| WTOREK 23.03. - 19:00 Nauka stanowa dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, pracującej ,studiującej i przygotowującej się do bierzmowania ||| ŚRODA 24.03. - 18:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji ||||, W piątek, 26.03., w naszym dekanacie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. O godz.20:00,  w kościele  Krzyża Świętego. Konieczna wcześniejsza rejestracja na stronie: www.edk.org.pl

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.