Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa, dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia — być razem z  Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Nim, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św., i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami. Przeprośmy za grzechy, by tutaj przeżyć obecność Pana, a kiedyś spotkać Go w chwale nieba.

Łączymy się z wszystkimi pielgrzymującymi dziś do MB Piekarskiej.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

*************

 

Na  Nabożeństwo  Majowe  zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Starajmy się zachować świąteczny charakter tego dnia, mimo koniecznej pracy. Msze Św. odprawimy o godz. 7:00, 8:30,

16:30- szczególnie dla dzieci i o 18:00 dla pracujących i młodzieży.  Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP  odprawimy po Mszach Świętych porannych.

W I sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski  o godz. 20.30.

Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt.

W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa).

 

Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej, w tym ministrantów, lektorów, kantorów oraz scholi, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy.

 

Nadal zaleca się wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę.

 

Zachęcamy  wiernych do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, zwłaszcza w okresie wielkanocnym, który trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca), i do pełnego uczestnictwa we Mszy św. tzn. z przyjęciem Komunii św.  Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania przed każdą Mszą św w dni powszednie o 7:00 i 17:30 dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:00.

 

Przywracamy w parafiach odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z zastosowaniem wszystkich aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych. Naszych chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 6 i 13 czerwca. Zapisy w kancelarii.

Przywracamy duszpasterstwo dzieci i młodzieży, w tym pracę formacyjną służby liturgicznej, Dzieci Maryi, Ruchu Światło-Życie, a także innych grup parafialnych.

W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20:30

Informacje dotyczące bierzmowania dla klas 8 i 7 są dostępne na stronie internetowej parafii www.michalkowice.ihs.pl

 

 

Dziękujemy bardzo  wszystkim składającym ofiary na remont i utrzymanie naszego kościoła. Nasze konto parafialne:

 

Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

 

Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

||| Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa).  ||||, ||| Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt. |||

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.