Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by do konało się nasze nawrócenie.

Jesteśmy pyszni i obłudni, podobni do faryzeuszów i mylą nas zewnętrzne pozory. Uznajmy swe grzechy wobec Boga i ludzi, by zyskać przebaczenie i stać się rzeczywiście świętym kapłaństwem jedynego Pana.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na  nasz kościół.

 

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą  jak                 w niedziele.

O godz. 14:15  odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Podczas nabożeństwa poświęcimy znicze  przed umieszczeniem ich na grobach. Nie pójdziemy w procesji na cmentarz i nie odbędą się wspólne modlitwy na cmentarzu. O godz. 15:45  w kościele zostanie odprawiona  Msza św.   w intencji zmarłych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:    

- od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania  do jakiegokolwiek grzechu- przez nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 30 listopada połączone z modlitwą  za zmarłych.

Od Dnia Zadusznego przez cały tydzień  o godz. 17:00 odmawiamy Różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii lub w kancelarii.

W piątki listopadowe o godz. 18:00 odprawiać będziemy Msze św. za zmarłych zalecanych.

4 listopada – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa. Swoje święto obchodzą Siostry Boromeuszki.

W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty codziennie od 7:00 do 7:30 i od 17:30 do 18:00, a w czwartek, piątek i sobotę dodatkowo od 17:00

W I piątek, 6 listopada zapraszamy młodzież  kl.VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz.18:00.

W sobotę, 7 listopada  zapraszamy  o 20:30  na Apel Jasnogórski.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 7 i 14 listopada. Prosimy                 o zgłaszanie ich w kancelarii do czwartku.

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego odbędzie się od 2-4 listopada obok probostwa

W  przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności  z Kościołem Prześladowanym .

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na  renowację  katowickiej katedry.

W dniach od 1 do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy spełnić zwykłe warunki odpustu oraz w danym dniu odwiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.,

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.