Nasza Parafia obchodzi dziś swój Odpust ku czci św. Michała Archanioła, wielkiego Opiekuna Kościoła i naszej Wspólnoty. Bardzo serdecznie witamy drogich nam Gości i Rodzinę Parafialną. Witamy szczególnie Księdza Prałata Krzysztofa Bąka, głoszącego Słowo Boże.

 

O godz. 17:00  zapraszamy  na uroczyste, odpustowe Nieszpory.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. a w czwartek, piątek i sobotę od godz.17:00. W sobotę o 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek:

 

  1. IV, V i VI   -  16.00
  2. VII, VIII i młodzież - 16.30

 

W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. W czwartek poświęcimy różańce dzieciom, które przystąpią w tym roku szkolnym po raz pierwszy do Komunii Świętej.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych młodzież, dzieci i dorosłych. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o 17.00.

 

Wspólnota Dorosłych serdecznie zaprasza wszystkich spragnionych obecności Boga w relacjach z drugim człowiekiem na Agapę, czyli wspólne świętowanie przy stole w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce. Z okazji odpustu ku czci św. Michała Archanioła członkowie wspólnoty przygotowali dla wszystkich uczestników Eucharystii wyjątkową niespodziankę. Po wyjściu z kościoła zapraszamy do poczęstowania się słodko-duchowym prezencikiem

 

W I piątek spotkanie uczniów klas 8 przygotowujących się do bierzmowania o 18:00 Msza św, o 19:00 spotkanie w kościele.

 

Chorych odwiedzimy w sobotę 3 i 10 października

 

W sobotę 3 października Dzieci Maryi zapraszają na spotkanie do salek o godz. 10:00

 

W związku z odbywającą się w  niedzielę, 4 października, XII edycją SILESIA MARATHONU,  w godz. 9.45-13.45 nastąpi czasowe zamknięcie ulic:

Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi, Katowickiej, jak również nastąpią utrudnienia w komunikacji miejskiej.

 

Z okazji XX Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Totus Tuus”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają serdecznie na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 17:00 w Parku Tradycji. W programie występ zespołu regionalnego „Istebna” oraz uczniów Branżowej Szkoły pierwszego stopnia nr 2 św. Jana Pawła II w Siemianowicach Śl. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w kancelarii i zakrystii. W tym roku w zaiązku ze stanem epidemicznym  konieczne jest potwierdzenie obecności. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

- o tym, że stale powiększająca się grupa bezwyznaniowców na świecie stanowi idealne warunki dla Kościoła, by skupić się na ewangelizacji.

- żonaty mężczyzna, który nie rozumie, że kluczem do jego osobistego szczęścia jest rodzina, zachowuje się jak dziecko we mgle. O roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi mówi Jacek Pulikowski

- rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwie za pieniędzmi

 

Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na WŚSD.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.