Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać im udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem, i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca. Abyśmy mogli mieć łączność z  Bogiem Trójjedynym, wyznajmy swe grzechy i prośmy o przebaczenie, uświęcenie i umocnienie w  miłości.

 

Kolektę przeznaczamy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

-   o   0   o   -

 

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jesteśmy wtedy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie będzie procesji eucharystycznej ulicami parafii .

Natomiast po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo  eucharystyczne.

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Przed Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zapraszamy do korzystania ze spowiedzi św. codziennie od 7.00 i 17.30,  przed każdą Mszą Św. a w środę od godz. 17:00.

 

Od piątku przez 8 dni trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach udamy się  w procesji  z  Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Małe dzieci zapraszamy do sypania kwiatków a dzieci po  I Komunii św. w białych strojach.

 

Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku  uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „ wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i  dni nakazane, chyba , że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt”.

 

W obecnej sytuacji  utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

 

Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa ( z wyjątkiem celebransa)

 

Trwajmy w rodzinach na modlitwie różańcowej codziennie o godz. 20.30.  Wezwaniem do tej modlitwy jedności  będzie  głos dzwonów naszego kościoła.

 

Naszych chorych  odwiedzimy z posługą sakramentalną  w sobotę 13 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy bardzo  wszystkim składającym ofiary na remont i utrzymanie naszego kościoła. Nasze konto parafialne:

 

Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna 1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Kolektę przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

|||| W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jesteśmy wtedy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie będzie procesji eucharystycznej ulicami parafii. |||, W obecnej sytuacji  utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. |||

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.