„Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: »Abba, Ojcze!«” – usłyszymy dzisiaj w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na tej Eucharystii, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo. W duchu ufności rozpocznijmy zatem sprawowanie tej Najświętszej Ofiary, a za każdy nasz grzech najpierw przeprośmy miłosiernego Boga.

 

Łączymy się w modlitwie z mężczyznami pielgrzymującymi do Piekar

 

Kolektę przeznaczamy na nasz kościół.

 

-   o   0   o   -

 

Ostatnie Nabożeństwa Majowe odprawimy dziś o godz.17:00, a jutro o godz. 17:30.

Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Jutro obchodzimy święto Nawiedzenia NMP

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jesteśmy w tym dniu zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie będzie procesji eucharystycznej ulicami parafii. Natomiast w kościele po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo  eucharystyczne z modlitwami przewidzianymi przy 4 ołtarzach procesyjnych.

 

Porządek Mszy św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa: 7:00, 8:30, 11:30 i 18:00.

 

Przed Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zapraszamy do korzystania ze spowiedzi św. codziennie od 7.00 i 17.30,   a w środę od godz. 17:00.

Dzieci zapraszamy do spowiedzi św. także w środę:

Kl. IV i V o godz. 16:00                        kl. VII i VIII o godz. 16:30                    młodzież o godz. 17:00

 

Od piątku przez 8 dni trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach udamy się  w procesji z  Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Małe dzieci zapraszamy do sypania kwiatków a dzieci po  I Komunii św. w białych strojach.

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, piątek i sobotę od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek, a ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. porannych

Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20.30.

Trwajmy w rodzinach na modlitwie różańcowej codziennie o godz. 20.30.

Naszych chorych  odwiedzimy z posługą sakramentalną  w sobotę 5 i 12 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W najbliższy wtorek 1 czerwca (Dzień Dziecka) o godz. 16:00 zapraszamy na koncert zespołu MAŁE TGD w Amfiteatrze w Parku Miejskim.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy oraz podczas nabożeństw czerwcowych. A w numerze przeczytamy m.in. o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.

 

Spotkanie w sprawie pielgrzymki do Włoch odbędzie się we wtorek 8 czerwca po mszy św. wieczornej w domu katechetycznym, a o godz. 17:00 spotkanie w sprawie pielgrzymki do MB Ostrobramskiej.

 

Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

 

W dzisiejszą uroczystość usłyszeliśmy nakaz misyjny:” Idźcie(…) i czyńcie uczniami wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, bo poznawszy Boga, jesteśmy zaproszeni, by stopniowo i konsekwentnie  mówić o Nim światu. Niech pomocą w tym będzie dla nas błogosławieństwo Trójjedynego Boga.

|||| W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, piątek i sobotę od godz. 17.00. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20.30 ||||, Chorych  odwiedzimy z posługą sakramentalną  w sobotę 5 i 12 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.