„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty jego uczestnikami.
Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary. Dlatego na progu tej liturgii, pełni pokory, przeprośmy za nasze grzechy i słabości, za brak świadectwa o Zmartwychwstałym w naszym codziennym życiu.           

-   -  0  -   - 

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona  i obowiązuje aż do odwołania.

Za pośrednictwem naszej parafialnej strony internetowej możemy korzystać z transmisji Mszy św.  z naszego kościoła  w  niedziele o godz.10:00 i  w II Święto o  godz. 10:00.

W dzisiejszą Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy uroczyste Nieszpory dla uczczenia wieczornej pory tego świętego dnia i wspomnienia ukazania się Pana uczniom. Zapraszamy na godz. 17:00. Nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego. Nie będzie Nieszporów. Jest to dzień,  w którym wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystość. Przez całą Oktawę Wielkanocną zapraszamy do spotkań z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym podczas Mszy Św. w Komunii Św. W ciągu dnia nasz kościół jest otwarty. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w całym okresie wielkanocnym – do 30 maja.

 

Wszyscy księża dekanatu Siemianowice Śląskie odprawia w naszym kościele Mszę św. – tzw. Konwent wielkanocny w sobotę o godz. 10:00.

 

„Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?”. Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny. Polecamy również tekst „Jesteśmy Światło – Życie” czyli w setną rocznicę urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa Niedzielnego dają świadectwo o swoim przeżywaniu Oazy.

 

Niech to dzisiejsze spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym, po trudach Wielkiego Tygodnia, zapali nasze serca paschalnym płomieniem. Umocnieni  Jego błogosławieństwem rozpraszajmy mroki codzienności – swojej i tych, których w niej spotkamy.

|||| Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona  i obowiązuje aż do odwołania.||||, Zapraszamy do korzystania z transmisji Mszy św.  z naszego kościoła w niedziele o godz.10:00 i także teraz, w II święto Wielkiej Nocy o godz. 10:00.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.