Nie można pozostać obojętnym, gdy  Życie wychodzi z grobu, gdy spotykają się ze sobą początek i koniec, przeszłość i przyszłość, gdy znów słychać głos bijącego Serca. Świętujemy największą i  najradośniejszą tajemnicę naszej wiary :  Jezus żyje, On prawdziwie zmartwychwstał, pokonał śmierć i otworzył nam bramy życia wiecznego.

 -   -  0  -   -

            Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona  i obowiązuje aż do odwołania.

Za pośrednictwem naszej parafialnej strony internetowej możemy korzystać                   z transmisji Mszy św.  z naszego kościoła  w  niedziele o godz.10:00 i  w II Święto o  godz. 10:00.

Nie mając  sposobności wyspowiadania się, dla usposobienia duszy  do stanu łaski, możemy wzbudzić akt żalu doskonałego, który  zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej.

Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który  wypływa z miłości do Boga miłowanego nade  wszystko, jest  nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości.  Taki żal odpuszcza  grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie  grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera  mocne postanowienie  przystąpienia  do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”.

Tak też duchowo możemy przeżyć  Komunię świętą.

 

            W kancelarii są do nabycia  świece  - paschaliki na stół wielkanocny, za które składamy ofiarę dla najuboższych.

Paschalny numer „ Gościa Niedzielnego”  obejmujący dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania  oraz Miłosierdzia Bożego, także  majowy numer  „ Małego Gościa Niedzielnego”, także majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i inne czasopisma są do nabycia w kancelarii i w kościele. Opłatę można składać do skarbonki obok Krzyża.

 

Ofiary na potrzeby  naszego kościoła możemy składać w kancelarii  i na konto parafialne:            Parafia św. Michała Archanioła 41- 103  Siemianowice Śl. ul. Kościelna 1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395 .

Dzięki nim możemy dokończyć  renowację zewnętrznych  ścian i  wieży kościoła.

Za każdy dar  wszystkim ofiarodawcom  z całego  serca  dziękujemy.

 

         Choć twarde jest prawo Krzyża, choć bolesny Wielki Piątek,

         to jednak  Krzyż rodzi nowe życie, a Wielki Piątek jest przedsionkiem

         Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Pana,

         jest zwycięstwem życia nad śmiercią,

         jest nadzieją śmiertelnych słabych, wątpiących i grzesznych.

 

  (Stefan Kard. Wyszyński)

 

Niech to dzisiejsze spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym, po trudach Wielkiego Tygodnia, zapali nasze serca paschalnym płomieniem. Umocnieni  Jego błogosławieństwem rozpraszajmy mroki codzienności – swojej i tych, których w niej spotkamy.

| UWAGA!!! - Nie mając  sposobności wyspowiadania się, dla usposobienia duszy  do stanu łaski, możemy   wzbudzić akt żalu doskonałego, który  zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej. |||, | DO ODWOŁANIA obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej ||| Za pośrednictwem naszej parafialnej strony internetowej możemy korzystać z transmisji Mszy św. z naszego kościoła w niedziele o godz.10:00 i w 2 Święto o  godz. 10:00. |

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.