Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec  Święty poświęcał złotą różę, którą  ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

Dzisiejsza kolekta  przeznaczona jest na nasz kościół.

-     0 O o     -

     O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale.

 

Wspólnota Dorosłych  serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w środę o godz.19:00. Chcemy zaczerpnąć Bożej miłości i zanieść ją do naszych domów i relacji z innymi ludźmi.

 

Na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej  zapraszamy w piątek o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16:30 .

O godz. 18:00 w piątek odprawimy Mszę św. Za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii  lub w kancelarii.                     Zachęcamy w Wielkim Poście do podejmowania abstynencji a  także do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.

 

         W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

 

W przyszła sobotę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.

Prowadzić je będzie Ks. Dr Adam  Sobczyk, Misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny.

 

25 Marca, w święto Zwiastowania Pańskiego podczas mszy św. o godz. 18:00 będzie można przystąpić do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. To codzienna, krótka modlitwa za jedno dziecko, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Podczas mszy złożymy modlitewne zobowiązanie, które potrwa do Bożego Narodzenia. Na wszystkich chętnych, z tyłu kościoła będą czekały wydrukowane teksty oraz świece. Zapraszamy każdego, kto czuje w sercu pragnienie działania, pomocy dzieciom nienarodzonym. Nasza modlitwa na pewno wyprosi wiele.

W zakrystii są do  nabycia świece - paschaliki na stół wielkanocny. Składając ofiarę, wspieramy  najuboższych.

 

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

Czas Wielkiego Postu jest zaproszeniem, abyśmy zbliżając się do znaku naszego usprawiedliwienia, jeszcze mocniej otwierali serca na łaski, których Bóg Ojciec chce nam udzielić w ukrzyżowanym i wzbudzonym z martwych Synu. Niech przyjęte Boże błogosławieństwo pomoże nam w coraz  intensywniejszym wprowadzaniu w życie błogosławionej nauki krzyżującej starego i grzesznego człowieka, obecnego w każdym  z nas.

|||| Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii głosić będzie Ks. dr Adam  Sobczyk, Misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny. ||||, W zakrystii są do  nabycia świece - paschaliki na stół wielkanocny. Składając ofiarę, wspieramy  najuboższych.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.