Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Sztuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość maże dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Będziemy .prosić w czasie tej niedzielnej Mszy św., aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków. Przeprośmy teraz Ojca wszelkiej radości, że nie zawsze potrafiliśmy cieszyć się Jego obecnością.

 

 

Kolektę przeznaczamy na nasz kościół.

Na nieszpory adwentowe zapraszamy dziś o godz. 17:00

 

 

Pozostał ostatni pełny tydzień Adwentu. Msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modlimy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

 

Wspólnota Dorosłych serdecznie zaprasza na adwentowe czuwanie w środę o godz. 19.00. W modlitwie poprowadzi nas Jan Chrzciciel, który będąc w więzieniu, doświadcza wątpliwości w wierze. Wraz z jego uczniami udamy się do Jezusa, by Go zapytać: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” Niech ten czas zatrzymania się przy Bożym Słowie, pomoże nam przygotować serca na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem.

 

            Okazja do spowiedzi świątecznej:

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU w godz.: 7:00 - 7:30 i 17:00 - 18:00.

W SOBOTĘ w godz.: 7:00 - 7:30 oraz 16:00 - 18:00.

Przypominamy o rachunku sumienia przed przystąpieniem do sakramentu
oraz o tym, że nie spowiadamy się podczas Mszy Świętej niedzielnej, by w pełni w niej uczestniczyć.

 

W związku z odwołanymi wizytami duszpasterskimi w naszej diecezji, w ostatnich dniach wysłaliśmy do mieszkańców Michałkowic specjalny prezent w postaci listu. Mamy nadzieję, że otrzymany List pomoże Wam pogłębić naszą więź z Jezusem. Niech obrazek z wizerunkiem naszej michałkowickiej stajenki i kapłańskie błogosławieństwo Waszych domów i rodzin będzie wyrazem naszej pamięci o Was w tym trudnym czasie.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”

 

- III część cyklu adwentowego "Objawiło się życie"

- czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego

- sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe wobec których nauka jest bezradna

 

            Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na nasz kościół.

 

Przyjmując Boże błogosławieństwo przygotujmy się na przyjście Pana i prostujmy ścieżki dla Niego, aby radość stanowiła zasadniczy rys naszej wiary.

Spowiedź świąteczna: OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY w godz.: 6:45 - 7:30 i 16:00 - 18:00. W CZWARTEK w godz.: 6:45, z przerwą na uczestnictwo we Mszy Świętej, następnie po Mszy Świętej do godz.: 12.00 następnie od godz.: 14.00 do 16.00, |||| W ostatnich dniach wysłaliśmy do mieszkańców Michałkowic specjalny prezent w postaci listu. Mamy nadzieję, że otrzymany List pomoże Wam pogłębić naszą więź z Jezusem

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.