Gromadzi nas tutaj wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa. Składamy więc Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem.
Przeprośmy Boga wobec zgromadzonego tutaj ludu Bożego za słabość naszej wiary i wszystkie winy, aby uzyskać przebaczenie, jakiego udziela nam Bóg przez posługę Kościoła i aby umocniła się nasza wiara.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasz kościół. Przed kościołem możemy złożyć dar
na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

 

-0-o-0-

 

 

O godz. 17:00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

 

Na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ zapraszamy w piątek o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. O godz. 18:00 w piątek odprawimy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej.

Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

W czwartek pierwsza nauka przedślubna o godz. 19:30.

 

W sobotę 14 marca odwiedzimy chorych.

 

15 marca, w niedzielę, po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Komunii Świętej.

 

 

W UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO w naszej parafii będzie okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, szczegóły na plakatach.

 

 

W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny ruszy w naszej parafii akcja „Baranek”. Jeśli więc znamy kogoś w potrzebie –  można zgłosić takie osoby w kancelarii. Bardzo prosimy upewnić się, że dana osoba wyraża zgodę na udział w inicjatywie oraz podanie wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem – listy konkretnych potrzeb.

 

 

W najnowszym „Gościu Niedzielnym”:

 

 

- „Nigdy nie pomyślałabym, że Bóg mnie wybierze do takiej próby i że coś podobnego mnie spotka” – rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi

a także:

  • o sile matczynej modlitwy
  • o niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” Jana Pawła II

 

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

| Do dnia 29.03. obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji, dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich dorosłych opiekunów a także dla osób, które czują obawę przed zarażeniem |,

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.