Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu…

Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas - grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

 

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna.

 

o – 0 – o

 

O godz. 17:00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi

  1. Artur Stuchlik. Nabożeństwa pasyjne głęboko zakorzenione w polskiej tradycji pomogą nam w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet.

 

W piątki o godz. 17:15 pragniemy z Jezusem Chrystusem przeżywać Drogę Krzyżową. Zapraszamy dorosłych i młodzież. Dzieci niech przyjdą na swoje nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30. O godz. 18:00 w piątek odprawimy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

Wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy Holyweek.pl. – oparty na  przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Projekt polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.

 

Zachęcamy wszystkich do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza do dzieł miłosierdzia w intencjach ludzi zagrożonych alkoholizmem. Najskuteczniejszą formą pomocy jest nasza całkowita abstynencja. Do Księgi Trzeźwości możemy wpisać swoje postanowienia o podjętej dobrowolnej abstynencji na określony czas np. na całe życie, kilka lat, na rok, albo chociaż na okres Wielkiego Postu. Księga znajduje się przed obrazem Matki Boskiej.

 

            Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”

 

- początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z „Gościem” – w następnych numerach kolejne rekolekcyjne nauki

- rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką o tym czy chrześcijanie skończą w rezerwacie

- krata klauzury nie separuje od świata - reportaż z klasztoru sióstr Norbertynek z Ibramowic

 

Za  tydzień kolekta na nasz Kościół, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny.

 

Pokrzepieni Chlebem Aniołów po raz kolejny wypływamy na ocean codziennych zmagań. Świadomi, że Bóg jest jedyną Osobą, w której możemy zakotwiczyć nasze życie, przyjmijmy Jego błogosławieństwo.

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:15 (o 16:30 dla dzieci) | W niedziele, o godz. 17:00, odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Artur Stuchlik., |||| 28.02.2021 (Niedziela) kolekta na nasz Kościół, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny ||||

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.