Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy. Aby nasze modlitwy płynęły z czystego serca, przeprośmy Najlepszego Ojca za brak wytrwałości i wiary w oczekiwaniu na przyjście Jego Syna.

Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na nasz kościół.

Pierwszą niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Pod obrazem Maryi wyłożona
jest Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.

O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 zapraszamy na Msze święte roratnie. Zachęcamy do zabrania lampionów lub świec, aby jeszcze bardziej przeżyć symbolikę czasu oczekiwania jakim jest Adwent. Ze względu na obecną sytuację roraty dla dzieci nie odbęda się w tradycyjnej formie. Tym niemniej zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wejścia na parafialną stronę facebook-ową, gdzie codziennie będzie publikowana adwentowa katecheza dla dzieci. Stwórzmy w domu atmosferę Adwentu. Niech dzieci zapalą lampiony. Niech wszyscy domownicy razem się modlą.

W tym tygodniu przypadają I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach świętych porannych, natomiast okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godz. 17.00.

Spowiedź dla dzieci odbędzie się w czwartek

kl. IV i V o godz. 16:00;

kl. VI, VII i VIII i młodzież o godz. 16:30

Chorych odwiedzimy w soboty 5 i 12 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W piątek, 4 grudnia mają swoje święto górnicy, czczący swoją patronkę – św. Barbarę. Msza Św. w intencji wszystkich pracujących górników a także emerytów i rencistów – zostanie odprawiona o godz. 7:30. Transmisja będzie przeprowadzona drogą internetową.

We wtorek 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wspólnota Dzieci Maryi obchodzi swoje święto patronalne.

W kościele i kancelarii możemy nabywać świece – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz opłatki, za które składamy dar serca dla potrzebujących pomocy.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie. Będziemy gościć ks. Jacka Kocura, proboszcza parafii św. Michała Archanioła we Lwowie.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

  • kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych
  • początek cyklu adwentowego "Objawiło się życie"
  • rozmowa z ojcem Jackiem Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary

 

Dzisiaj przed kościołem, jest możliwość zakupu książeczki pt.: „Słowo (nie) gryzie” autorstwa ks. Tomasza Tesarczyka. Są to rozważania nt. Ewangelii. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup kosztownego leku dla chłopców Marka i Filipa.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół, a przed kościołem na kościół we Lwowie.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.