Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół.

Bóg jest naszym najlepszym i miłującym Ojcem. Przeprośmy Go za brak miłości, za zaniedbania w realizacji podstawowego przyka­zania chrześcijan.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła

-0-o-0-

O godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory.

Od dziś do wtorku przed Środą Popielcową odprawiane są czterdziestogodzinne nabożeństwa. Są to adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aby przeprosić i wynagrodzić za  grzechy popełnione zwłaszcza  w o kresie karnawału. W poniedziałek i wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o godz.7:30 do18:00. Poszczególnym godzinom będą przewodniczyć:

-       9:00    -   członkowie  III Zakonu  i  czciciele  NSPJ

-     10:00    -   Żywy  Różaniec

-     11:00    -   Stow. MB Patronki  Dobrej Śmierci

-     12:00    -   Koło  Misyjne – zaprasza na Różaniec Misyjny

-     13:00    -   Siostry  Boromeuszki

-     14:00    -   Członkowie Akcji Katolickiej

-     15:00    -   Zespół  Charytatywny

-     16:00    -   dzieci  szkolne, ministranci, dzieci Maryi

-     17:00    -   młodzież, pracujący, Oaza Rodzin

Niech każdy z nas znajdzie w tych dniach czas, by wstąpić do kościoła na pół godziny adoracji. Zakończymy ją Mszą św. wieczorną o godz.18:00. Ta Msza św. w poniedziałek i wtorek miała zawsze szczególną wymowę. Zapraszamy na nią całą parafię, zwłaszcza tych, którzy nie mogą być na adoracji we wcześniejszych godzinach.

Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

W Środę Popielcową, 26 lutego z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. Oznacza to zakaz spożywania potraw mięsnych oraz jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmijmy popiół na nasze głowy. Jest to znak pokory i wiary, że z naszych słabości wyzwala Chrystus, wynosząc nas do godności dzieci Bożych. Msze święte w tym dniu odprawimy o godzinie 7:00, 8:00, 15:00 (dla dzieci młodszych), 16:30 (dla dzieci starszych) oraz o 18:00 (dla dorosłych i młodzieży)

W niedzielę 15 marca, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Komunii Świętej
W piątki o godz. 17:15 pragniemy z Jezusem Chrystusem przeżywać Drogę Krzyżową.

Dzieci mają swoje nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30.

O godz. 18:00 w piątek odprawimy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny ruszy w naszej parafii akcja „Baranek”. Jeśli więc znamy kogoś w potrzebie –  można zgłosić takie osoby w kancelarii. Bardzo prosimy upewnić się, że dana osoba wyraża zgodę na udział w inicjatywie oraz podanie wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem – listy konkretnych potrzeb.

Wielkopostne rekolekcje parafialne odprawimy w dniach od 28 marca do 1 kwietnia. Wygłoszą je misjonarze ze Zgromadzenia Św. Rodziny.

Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.

W Środę Popielcową obowiązuje zakaz spożywania potraw mięsnych oraz jeden posiłek do syta w ciągu dnia., W poniedziałek i wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o godz.7:30 do18:00.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.