Słuchasz Radia OPOKA.fm z Michałkowic - teraz gramy:

Życie parafii

Msze święte
Dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00

W okresie ferii i wakacji
7:30, 18:00

Młodzieżowa w I piątek miesiąca
19:00

Różaniec w dni powszednie
7:30
7:00 (podczas ferii i wakacji)


Niedziela i święta
7:00,
8:30,
10:00(msza młodzieżowa),
11:30(msza dla dzieci),
15:45(chrzty/roczki),
18:00
bottom corner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września 2014 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje w Paragwaju.

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory.

Od 14 do 20 września obchodzimy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

W tym tygodniu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Polecamy Bogu te intencje w modlitwie wspólnotowej i w naszych intencjach osobistych. Zapraszamy na codzienną Eucharystię.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do wczesnej komunii św. odbywać się będą w poniedziałki o godz.17:00. Zachęcamy rodziców dzieci 6-letnich, by umożliwili swym dzieciom przystępowanie do sakramentów świętych.

W czwartek Święto Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży.

W piątek, III piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek, 19 września przypada 110 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać tzw. Kiermasz czyli Święto Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Chcemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni, która jest widzialnym znakiem obecności Pana Boga pośród nas i troszczyć się o nią.

W dniach 20.09.do 28.09., a więc już za tydzień, nasza parafia będzie przeżywać Misje Święte. Jest to wielki czas nawracania serc, formacji i zbliżania się do Boga. Bardzo prosimy, aby zarezerwować sobie czas na aktywne przeżycie tego tygodnia. Prosimy także o zmobilizowanie młodzieży i dzieci. Niech cała parafia przygotowuje się do Misji Świętych przez modlitwę, wyrzeczenia, posty.

Przed kościołem ministranci będą rozdawać program misji świętych. Niech każda rodzina weźmie egzemplarz do domu. Zapraszamy także na wyjątkową Mszę rozpoczynającą Misje w sobotę o godz. 18:00 w czasie której parafia zostanie przekazana w ręce misjonarzy: otrzymają klucze do kościoła, zostaną przekazane stuły i Ewangeliarz.

Przypominamy także, że w czasie misji Msze będą odprawiane w innym porządku: rano o godz. 7:00 i 9:00, wieczorem o godz. 19:00.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w czwartek 25 września o godz.19:00. Odpust parafialny przeżywać będziemy 28 września. Pielgrzymka autokarowa do Oświęcimia i Wadowic odbędzie się w sobotę 11 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.