Słuchasz Radia OPOKA.fm z Michałkowic - teraz gramy:

Życie parafii

Msze święte
Dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00

W okresie ferii i wakacji
7:30, 18:00

Młodzieżowa w I piątek miesiąca
19:00

Różaniec w dni powszednie
7:30
7:00 (podczas ferii i wakacji)


Niedziela i święta
7:00,
8:30,
10:00(msza młodzieżowa),
11:30(msza dla dzieci),
15:45(chrzty/roczki),
18:00
bottom corner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2015Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Przed kościołem możemy złożyć dar na Krajowy Fundusz Misyjny.

Dziś kandydaci do diakonatu rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Polecamy ich oraz ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.

O godz. 17:00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Nabożeństwa pasyjne pomogą nam w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu. Zapraszamy więc w niedzielne popołudnia rodziny z dziećmi szkolnymi oraz młodzież.

We wtorek 3 marca zapraszamy po mszy św. wieczornej do domu katechetycznego na katechezę dorosłych.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Od godz.17:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty.

W I czwartek Msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00.

W przyszły czwartek zapraszamy na krąg Biblijny.

W piątki o godz. 17:15 pragniemy z Jezusem Chrystusem przeżywać Drogę Krzyżową. Dzieci przyjdą na swoje nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30 natomiast młodzież w piątek o godz. 19:00.

O godz. 18:00 w piątek odprawimy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii.

W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20:30.

Do Księgi Trzeźwości możemy wpisać swoje postanowienia o podjętej dobrowolnej abstynencji. Księga znajduje się przed obrazem Matki Boskiej.

Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać już za tydzień w dniach 7-11 marca. Wygłosi je ks. Stefan Czermiński, moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Szczegółowy plan w Wiadomościach Parafialnych i w gablotce. Nauka stanowa dla wszystkich mężczyzn w przyszła niedzielę o godz. 19:00.

Ponawiamy prośbę, aby przyjąć młodzież w czasie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Zanim odbędzie się spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie, czekają nas Dni Diecezji (od 20 do 25 lipca 2016). Jest to tydzień poprzedzający główne celebracje ŚDM. Ten czas młodzi pielgrzymi z całego świata spędzą w różnych diecezjach Polski, w tym również na terenie naszej archidiecezji. Gdyby ktoś zdecydował się przyjąć do siebie młodzież w tym czasie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Takie formularze są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Formularz jest także do pobrania na stronie internetowej parafii.

Nasza parafia organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl cotygodniowych spotkań mających na celu pogłębienie i ożywienie naszej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18.45 w kościele. W każdą kolejną środę okresu wielkanocnego będą miały miejsce następne spotkania. W zakrystii trwają zapisy na seminarium. Zapraszamy wszystkich parafian.

W niedzielę 8 marca zapraszamy do domu katechetycznego na charytatywny kiermasz rękodzieła "Kobiety-Kobietom" szczegóły na plakatach.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła.