Słuchasz Radia OPOKA.fm z Michałkowic - teraz gramy:

Życie parafii

Msze święte
Dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00

W okresie ferii i wakacji
7:30, 18:00

Młodzieżowa w I piątek miesiąca
19:00

Różaniec w dni powszednie
7:30
7:00 (podczas ferii i wakacji)


Niedziela i święta
7:00,
8:30,
10:00(msza młodzieżowa),
11:30(msza dla dzieci),
15:45(chrzty/roczki),
18:00
bottom corner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

26 października 2014 r.

Witamy w naszej parafii ks. Rafała Lara, misjonarza z Kazachstanu. Przed kościołem możemy złożyć dar na budowany tam kościół.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

Na ostatnie już październikowe nab. różańcowe zapraszamy dziś o godz.17.00 a w tygodniu o godz. 17:15.

Zapraszamy na katechezę dorosłych we wtorek po modlitwie wieczornej do domu katechetycznego. W tym roku formacyjnym poruszymy tematykę życia moralnego oraz modlitwy chrześcijańskiej.

W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć tym, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

W sobotę o godz. 14:15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych i pójdziemy w procesji na cmentarz. Podczas nabożeństwa poświęcimy znicze przed umieszczeniem ich na grobach. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziny tych zmarłych, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

O godz.15:45 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych zalecanych.

W niedzielę, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy.

Od Dnia Zadusznego przez cały tydzień będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17:00. Zalecki można składać w zakrystii lub w kancelarii.

W piątki listopadowe o godz. 18:00 odprawiać będziemy Msze św. za zmarłych zalecanych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Chorych odwiedzimy w sobotę, 8 listopada. Zgłaszać ich można w kancelarii i zakrystii do czwartku włącznie.

Dziś jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od godz. 9-13 będzie czynna biblioteka parafialna.

Dziś o godz. 17:00 w sali widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl "Przed sklepem jubilera" Jana Pawła II w wykonaniu uczniów katowickich szkół średnich.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.