Słuchasz Radia OPOKA.fm z Michałkowic - teraz gramy:

Życie parafii

Msze święte
Dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00

W okresie ferii i wakacji
7:30, 18:00

Młodzieżowa w I piątek miesiąca
19:00

Różaniec w dni powszednie
7:30
7:00 (podczas ferii i wakacji)


Niedziela i święta
7:00,
8:30,
10:00(msza młodzieżowa),
11:30(msza dla dzieci),
15:45(chrzty/roczki),
18:00
bottom corner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła

28 września 2014 r.

Niech radość płynąca z uroczystej Eucharystii rozciągnie się na nasze rodziny i przyjaciół. Wybierzmy się razem na uroczyste nabożeństwo zakończenia Misji Świętych, procesję do Krzyża Misyjnego- odnowienie przyrzeczeń Krzyżowi Świętemu - Adorację Krzyża Misyjnego - Błogosławieństwo Apostolskie, przekazanie stuł, Ewangeliarza i kluczy do kościoła księdzu Proboszczowi parafii, oficjalne pożegnanie misjonarzy.

W poniedziałek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. Msza Św. za zmarłych parafian zostanie odprawiona jutro o godz. 18:00 w kościele, a następnie odbędzie się procesja i nabożeństwo na cmentarzu.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy codziennie przed Mszą św. a w I czwartek, I piątek i I sobotę od godz. 17:00.

Na Mszę św. za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy zapraszamy na Krąg biblijny do domu katechetycznego.

Młodzież ma swoją Mszę św. w piątek o godz.19:00.

W sobotę o godz. 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Nabożeństwo różańcowe od środy codziennie o godz. 17:15 a w niedziele o 17:00.

Z początkiem października rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie młodzieży klas III gimnazjalnych do sakramentu bierzmowania. Dlatego zapraszamy młodzież na Mszę św. w I piątek miesiąca o godz. 19:00. Prosimy, aby przynieść podpisane podania, które młodzi złożą na ręce ks. Proboszcza. Obecność obowiązkowa. Rodziców kandydatów zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę (5 października) o godz.19:00.

Chorych odwiedzimy w sobotę 18 października.

Biblioteka parafialna czynna będzie w piątki od 17-19 i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od 9 - 14.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska księgarni św. Jacka przed kościołem, gdzie można nabyć m. in. różańce oraz Skarbiec dla dzieci przygotowujących się do Komunii Św., dla nowożeńców, młodzieży i dorosłych - z dużym drukiem.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.