parafia-baner/michal_parafia.jpg
Parafia Św. Michała Archanioła w Michałkowicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Ogłoszenia Duszpasterskie
I niedziela Adwentu rok B - 3 grudnia 2017

Czas Adwentu, który rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę, jest czasem oczekiwania, który ma nas przygotować do ponownego przeżycia i świętowania niezwykłego wydarzenia: Bożego Narodzenia. Bóg, który przychodzi do nas i wchodzi w naszą historię. Kościół w tym czasie przygotowania, zachęca nas do medytacji nad szczególnymi fragmentami Pisma Świętego, wybranymi po to, by wzbudzić w naszych sercach to żywe i głębokie pragnienie, które towarzyszyło przez wiele stuleci Izraelitom oczekującym przyjścia Mesjasza.

 Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na nasz kościół. Przed kościołem zbiórka na Aleppo.

o – 0 – o

Pierwszą niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Pod obrazem Maryi wyłożona jest Księga Trzeźwości do której będzie można wpisywać swoje postanowienia. O godzinie 17:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Dzisiaj odwiedziny duszpasterskie od godz.14.30 na ul. Kościelnej i Łukasińskiego. Szczegółowy plan kolędy w gablotce i na stronie internetowej.

Od jutra Roraty. Prosimy o zaplanowanie sobie tego czasu oczekiwania. Msze św.roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w sobotę o godz. 8:00. Ufamy, że wieczorna pora sprawi, że w adwentowym czuwaniu podczas Rorat, uczestniczyć będzie wielu z nas. Na Roraty zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież dzieci szkolne i przedszkolne.

W poniedziałek, 4 grudnia mają swoje święto górnicy, czczący swoją patronkę – św. Barbarę. Na Mszę Św. o godz. 8:00 zapraszamy wszystkich pracujących górników a także emerytów i rencistów. Jest to również dzień modlitw w int. bezrobotnych. Zachęcamy do modlitwy całe rodziny.

W czwartek 7 grudnia o godz. 19:00 w salce odbędzie się spotkanie osób zapisanych na czerwcową pielgrzymkę parafialną na Bałkany.

W piątek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wspólnoty Dzieci Maryi oraz Ruch Światło-Życie obchodzą swoje święto patronalne. Msza święta z przyjęciem cudownego medalika Niepokalanej sprawowana będzie w piątek o godz.18:00. Podczas tej Mszy świętej dzieciom przygotowującym się do I Spowiedzi i Komunii św. pobłogosławimy medaliki.

Spowiedź dla dzieci odbędzie się w czwartek 14 grudnia, a chorych odwiedzimy w sobotę 16 grudnia.  Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę zapraszamy do domu katechetycznego na przedświąteczny kiermasz rękodzieła, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby misji i cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie. Przed kościołem możemy złożyć ofiary na jego cele. Będziemy gościć Ojca Tomasza Maniurę, który da świadectwo wiary Kościoła w Islandii i zaproponuje książkę z kolejnej wyprawy.     

W kościele i kancelarii możemy nabywać świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatki, za które składamy dar serca dla potrzebujących pomocy. Można zaopatrzyć się także w lampiony roratnie.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:

- czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie
- o znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu.
- dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii?

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na nasz kościół.

Kancelaria:

Godziny urzędowania:

Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00
dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00
dodatkowo od 16:00 do 18:00

Biblioteka

Godziny urzędowania:

Piątek od 17:00 do 19:00
ostatnia Niedziela miesiąca
od 9:00 do 13:00
ZAPRASZAMY

Msze Święte

Dni powszednie: 7:00, 8:00, 18:00
W okresie ferii i wakacji: 7:30, 18:00
Niedziela i święta: 7:00, 8:30, 18:00
10:00 (msza młodzieżowa),
11:30 (msza dla dzieci),
15:45 (I, III chrzty/II, IV roczki)


Dane teleadresowe

 • Telefon:
  (+48 32) 228 11 90
 • Email:
  michalkowice@op.pl
 • Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
  ul. Kościelna 1
  41-103 Siemianowice Śląskie

Odwiedzin: 230759  Dzisiaj: 10

zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Możesz samodzielnie decydować o tym czy, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być zamieszczana na Twoim urządzeniu.