Ogłoszenia duszpasterskie

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas  oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

 

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc  w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  nasz kościół.

 

o - 0 – o

 

         Na Nieszpory zapraszamy o godz.17:00.

 

W czwartek, 13 sierpnia  po Mszy św. wieczornej  zapraszamy na nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej.

 

W piątek, 14 sierpnia w naszej parafii przypada wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o godz. 7:30 a zakończymy sakramentalnym błogosławieństwem i Mszą św. o godz. 18:00. Postarajmy się uczcić naszego Pana   w osobistej adoracji.

 

W sobotę, 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy święcić zioła i kwiaty, a po południu o 17:00 zapraszamy na nieszpory maryjne.

 

Msza św. urodzinowa w intencji  Księdza Proboszcza Eugeniusza Kurpasa  zostanie odprawiona  w niedzielę, 16 sierpnia o godz. 8:30.

 

Za tydzień, 16 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej.

Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie w gablotce.

Obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki  w tradycyjnym kształcie , w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego zapraszamy całe rodziny  do modlitewnej jedności  przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów.

 

 

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

 

prezydenta, własną firmę, bezpieczeństwo kraju, sportowców – podczas uroczystości w   Niepokalanowie można zawierzyć Sercu Maryi wszystko, co określa się jako „moje”;

 

–       w wakacyjnym cyklu „Gościa” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i   pokoju ducha.

 

Dziękujemy wszystkim składającym  ofiary na utrzymanie naszego  kościoła.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

 

Chrystus posilił nas Sobą, aby rozwijało się w nas Boże życie. Umocnieni tym zbawiennym darem stawajmy się autentycznymi świadkami Chrystusowej Ewangelii. Na cały nadchodzący tydzień pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Za tydzień, 16 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie w gablotce.,

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze  i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być dowodem na to, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Aby zdobyć skarb – przynależność do królestwa Bożego – w pokorze stańmy przed Bogiem, uznajmy swą grzeszność, słabość i prośmy o przebaczenie.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest  na nasz kościół.

 

o – 0 – o

 

Dzisiaj po każdej Mszy św.  będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Błogosławieństwa będziemy udzielać na parkingu parafialnym oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Będzie przy tym okazja  złożenia ofiary 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na rzecz misyjnych środków transportu.

 

Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00

 

W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienia trzeźwościowe możemy wpisać do Księgi trzeźwości wyłożonej w naszym kościele od 1 sierpnia. Nasze wyrzeczenie się alkoholu ofiarujmy Panu Bogu w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

 

W tym tygodniu przypada  1 sobota miesiąca.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP  o godz. 7:30 , o godz. a o godz. 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 

W niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmawiając:  „ Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz...”  i „Zdrowaś Maryjo...” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,   o uczestnictwie  w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 

W „Gościu  Niedzielnym” między innymi:

  • jak kształtować relacje z teściową... o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową ;
  • kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – tym razem odwiedzamy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

 

Dziękujemy bardzo wszystkim składającym ofiary na  utrzymanie naszego kościoła.

Nasze konto parafialne:

 Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna 1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

||| W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,   o uczestnictwie  w niedzielnej Mszy św. |||, W niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmawiając:  „ Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz...”  i „Zdrowaś Maryjo...” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak bardzo zmieszane ze sobą, że przychodzimy do świątyni po pomoc. Pragniemy od Chrystusa otrzymać sile, aby dobro zwyciężyło. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie. On zaś łaskawie czeka na nasze nawrócenie. Zwróćmy się do Niego całym swoim sercem, prośmy o przebaczenie, by dostąpić miłosierdzia przez udział w tej Najświętszej Ofierze.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół.

 

Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

Za tydzień w niedzielę  archidiecezjalne uroczystości ku czci  św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę  po każdej Mszy św. (począwszy od niedzielnej Mszy św. w sobotę wieczorem) będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Błogosławieństwa będziemy udzielać na parkingu parafialnym  oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Będzie przy tym okazja złożenia ofiary 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na rzecz misyjnych środków transportu.

 

W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu  i odpowiednim stroju  w kościele.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym:

  • o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie;
  • zmarł Ennio Morricone, ale jest pewne, że jego muzyka nie umrze;
  • cuda matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi.

 

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim składającym ofiary na remont i utrzymanie naszego kościoła.

 

Nasze konto parafialne:

Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna 1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na  nasz kościół.

W przyszłą niedzielę  po każdej Mszy św. (począwszy od niedzielnej Mszy św. w sobotę wieczorem) będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.,

Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. Słuchajmy uważnie Bożego Słowa, radośnie dziękujemy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę zbawienia.

 

Często jesteśmy jak niedobra ziemia, a ziarno Bożego słowa nie przemienia nas i nie przynosimy plonu. Przeprośmy Boga za grzechy, bo On ma moc by uczynić nas urodzajną rolą, byśmy przynieśli plon dobrego życia.

 

Dziś, 12 lipca swoje urodziny obchodzi ks. Proboszcz Eugeniusz Kurpas.
Otoczmy Go swoją modlitwą.

 

            Kolekta zostanie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W poniedziałek 13 lipca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej  - różaniec, procesja wokół kościoła. Prosimy zabrać świece.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca na nabożeństwo zapraszamy po mszy św. o godz. 7:30

 

Życzymy wszystkim błogosławionego wypoczynku podczas urlopów i wyjazdów.
Zachęcamy do odwiedzania sanktuariów, zgłębiania wiedzy religijnej i sięgania do czasopism katolickich.

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

 

- czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?

a także:

- 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece Świętego Józefa. Dzisiaj Kościół w Polsce chce zrobić to samo

- sanktuarium maryjne w Charłupi, kolejny przystanek na trasie wakacyjnego cyklu „Nie ma jak u Mamy”.

 

Dziękujemy bardzo  wszystkim składającym ofiary na remont i utrzymanie naszego kościoła. Nasze konto parafialne:

Parafia św. Michała Archanioła 41-103 Siemianowice Śl. ul. Kościelna1

95 1240 4227 1111 0000 4844 3395

 

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.

W okresie wakacyjnym w niedziele odprawiamy msze św. według porządku wakacyjnego, tzn. nie ma Mszy św. o godz.15:45. |||, 13 lipca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej  - różaniec, procesja wokół kościoła. Prosimy zabrać świece.

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.