Ogłoszenia duszpasterskie

Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki” i „bliskie jest królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Prośmy Ducha Świętego, aby Słowo Boga, które za chwilę usłyszymy przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc.

 

 

        Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na potrzeby naszego kościoła

 

          Ponieważ nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie, od poniedziałku do soboty o godz. 19:00  będziemy celebrować Eucharystię w intencji parafian z poszczególnych ulic,                                         z uwzględnieniem stosownych przepisów. W tym tygodniu zapraszamy przedstawicieli rodzin z ulic: M.Dąbrowskiej, Limanowskiego, Kołodzieja,E.Plater, Kochanowskiego, Fojkisa, Obr. Warszawy, Boh. Września, Orzeszkowej, Domina, Madryckiej, Wiedeńskiej, Wileńskiej, Gajdzika. Dokładny plan znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. 

        Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszego kościoła.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” :

  • Franciszek Salezy, święty który zrozumiał znaczenie prasy zanim ktokolwiek o prasie usłyszał
  • jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości?
  • dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich?

 

        Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

 

Nakarmieni słowem i czynem Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo i idzmy na zewnątrz, by nieść światu orędzie nawrócenia i przebaczenia.

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której pragniemy uczestniczyć, przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie  Chrystusie w tajemnicy wcielenia. U progu tej Eucharystii przeprośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa za to, że tak często zatwardzamy nasze serca, słysząc Jego głos.

 

 

        Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na potrzeby archidiecezji.

 

Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00.

 

W poniedziałek rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

 

Ponieważ nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie, od poniedziałku do soboty o godz. 19:00  będziemy celebrować Eucharystię w intencji parafian z poszczególnych ulic, z uwzględnieniem stosownych przepisów. W tym tygodniu zapraszamy przedstawicieli rodzin z ulic:     Wyzwolenia, Stawowej, Oświęcimskiej, Sikorskiego, Andersa.

 

Dokładny plan znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii.   

    

Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszego kościoła.

 

Za tydzień 3 niedziela zwykła obchodzona jako  Niedziela Słowa Bożego.

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym  m. in.:

 

  • Szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi;
  • o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie;
  • jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.

 

 

Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono pomoże nam usłyszane wezwanie,by przekuwać cierpliwie na czyny wytrwałej miłości.

|||| Ponieważ nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie, od poniedziałku do soboty o godz. 19:00  będziemy celebrować Eucharystię w intencji parafian z poszczególnych ulic. ||||, Dokładny plan znajduje się w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Chrzest św. jest przejściem z ciemności do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. Za grzechy i wykroczenia przeciw przyrzeczeniom złożonym na chrzcie przeprośmy teraz Chrystusa Pana.

 

          Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na nasz kościół.

 

~~~~~~~~

 

 

Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00

 

W  tym  tygodniu  przypada III piątek miesiąca - oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

Ponieważ nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie, od poniedziałku do soboty o godz. 19:00 będziemy celebrować Eucharystię w intencji parafian z poszczególnych ulic, z uwzględnieniem stosownych przepisów. W tym tygodniu zapraszamy przedstawicieli rodzin z ulic: Pocztowej, Budryka, Bytomskiej. Szczegółowy plan znajduje się w gablotce. Mozemy tez uczestniczyc w innych dniach. Dzękujemy za ofiary skadane przy tej okazji na potrzeby naszego kościoła

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym  m. in.:

 

  • specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem- modlitwa do świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek
  • „Mnie opat tyniecki zabronił umierać w tym roku. Mam wyraźny zakaz” - ojciec Leon Knabit o wygranej walce z koronawirusem
  • jak sprawnie zarządzać Kościołem i jednocześnie zachować jego wspólnotę – rozmowa z dominikaninem ojcem Michałem Paluchem

 

 

Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na potrzeby potrzeby archidiecezji.

 

Niech Boże błogosławieństwo wyzwoli w nas nową energię do żywego wyznawania wiary i walki z własnymi grzechami.

Bóg szuka w tobie człowieka. Bardziej niż Diogenes. Bóg rozgląda się za pierwiastkami człowieczeństwa w nas. Cieszy się każdym odkryciem. Oczyszcza fałsz. Doprowadza do pełni. Przecież dlatego stał się człowiekiem. Wybrał ludzką postać dla swej nieskończoności.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

o – 0 – o

 

Dzisiaj, o godzinie 17:00 zapraszamy na Nieszpory kolędowe.

 

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Będzie też dodatkowa Msza św. o godz. 13:00.

 

W środę również obchodzimy Dies Episcopi- modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Kolekta – na potrzeby misji.

 

W soboty, 9 i 16 stycznia odwiedziny chorych. Zapisy w  kancelarii parafialnej.

 

Ponieważ nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie, od poniedziałku 4 stycznia o godz. 19:00 będziemy celebrować Eucharystię w intencji parafian z poszczególnych ulic, z uwzględnieniem stosownych przepisów. Terminy dla mieszkańców poszczególnych ulic są podane w gablotce. Jako pierwszych zapraszamy przedstawicieli rodzin z ulic: Przyjaźni, Łukasińskiego, Kościelnej

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi:

IV i V o godz. 16:00

VII, VIII i młodzież od godz. 16:30

 

Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.

|||| W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi: klasy - IV i V o godz. 16:00, klasy - VII, VIII i młodzież od godz. 16:30 ||||

Obrazy są chronione przed kopiowaniem !
K A N C E L A R I A
GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
Poniedziałek od 8:30 do 12:00
Wtorek od 8:30 do 12:00
Środa od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 12:00
Piątek od 8:30 do 12:00, dodatkowo od 16:00 do 18:00

ADRES POCZTOWY:
Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 1
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (+48 32) 228 11 90
FAX: (+48 32) 228 11 90
Zostań redaktorem naszej strony parafialnej!

Wszystkich potrafiących pisać ciekawe teksty oraz robić ładne zdjęcia (nawet smartfonem), prosimy o zgłoszenie się do pomocy przy redagowaniu strony www.michalkowice.ihs.pl.
Prosimy poniżej podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu.