DZIAŁANIA GOSPODARCZE W 2022r.

GRUDZIEŃ 2022

Wymieniliśmy dwie tablice informacyjne przy bramie wejściowej na teren kościelny.

Wymieniliśmy tablicę przy kancelarii parafialnej.

LISTOPAD 2022

Od pół roku, podczas niektórych losowo Mszy i nabożeństw (np. kazania odpustowego na sumie), można było słychać trzaski w głośnikach. Kilka razy były próby likwidacji tego zjawiska przez firmę Rduch, ale niestety okazywały się krótkotrwałe.
W ostateczności trzeba było pociągnąć zupełnie nowe przewody od mikrofonów ambonki i ołtarza do wzmacniacza. Znaleziono również zwarcie na kablu głośnikowym.

Trwa przygotowywanie kościoła na okres zimowy. Wzmacnianie witraży w drzwiach bocznych wahadłowych szybami przeźroczystymi oraz wprawianie samozamykaczy. Na okres zimowy wielkie drzwi główne będą zamknięte, co pozwoli ograniczyć koszty ogrzewania kościoła. W zamian będą w tym okresie otwarte drzwi boczne.

PAŹDZIERNIK 2022

Trwa remont mieszkań na probostwie. Wzmacnianie belek stropowych, poziomowanie podłóg itd. 

WRZESIEŃ 2022

W budynku probostwa trwają prace remontowe po modernizacji centralnego ogrzewania.
Została przygotowana sala z zapleczem kuchennym na spotkania w grupach parafialnych w okresie zimowym. Od 5 grudnia wszystkie spotkania będą odbywały się na probostwie.

Odebraliśmy po renowacji monstrancję i patenę.

W czerwcu przestał dzwonić dzwon „Józef”, w którym zatarło się łożysko. Po przybyciu pracowników firmy Rduch i oględzinach stwierdzono konieczność wyłączona kolejnych dwóch ze względów bezpieczeństwa. Powód? W drugim dzwonie „Jan Nepomucen” stwierdzono ułamane ramię korony tzw. ucho /zdjęcie/. Trzeci dzwon „Michał” wymagał wymiany ramienia jarzma tzw. wieszaka /niestabilność zawieszenia/.

 

Trwa więc remont trzech dzwonów naszego kościoła. 

SIERPIEŃ 2022

Rozpoczęliśmy remont na probostwie po modernizacji centralnego ogrzewania. Przy okazji dostosowując jedną salę na spotkania grup parafialnych w okresie zimowym (gdyby zaszła taka konieczność ze względu na koszty ogrzewania domu katechetycznego).

LIPIEC 2022

Zakończyliśmy modernizację instalacji centralnego ogrzewania na probostwie. 

Z ofiar składanych podczas Uroczystości Bożego Ciała i ofiar dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej dokonaliśmy renowacji tabernakulum a także oddaliśmy monstrancję do renowacji (odbiór we wrześniu). 

Czerwiec 2022

Rozpoczęliśmy modernizację instalacji centralnego ogrzewania na probostwie. Oddzielenie probostwa od kościoła czyli założenie dodatkowego pieca (z taryfą dla domu) oraz założenie czynnych regulatorów termostatycznych na kaloryferach pozwoli na obniżenie rachunków za ogrzewanie probostwa.

Zakupiliśmy drugi przenośny zestaw nagłaśniający ZP 40 firmy Rduch.

Trwają prace związane z porządkowaniem drzewostanu na  terenie cmentarza. Wykonywanie prac jest uzależniony m.in. od panującej pogody. Opady deszczu i silny wiatr uniemożliwiają prowadzenie prac na wysokości. 

Maj 2022

Rozpoczęły się prace związane z porządkowaniem drzewostanu na terenie przykościelnym.

Założyliśmy system monitoringu na terenie kościoła. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa (zdarzały się bowiem ataki na tle rabunkowym w kościele i przed kościołem).

Kwiecień 2022

Zakupiliśmy system multimedialny SERAFIN do naszego kościoła, dzięki czemu jest możliwość wyświetlania zdjęć, plików muzycznych i filmowych na ekranie monitorów. Bóg zapłać osobie, która zasponsorowała ten system.

Marzec 2022

Otrzymaliśmy zgodę z Urzędu Miasta umożliwiającą uporządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Szukamy firmy, która podjęłaby się wycinki i przycinki drzew.

Odnowiliśmy kielich, który otrzymał ks. Brandys od Parafian w 1936r. Znajduje się na nim napis „Przewiel. Ks.Prałatowi Pawłowi Brandysowi z okazji 40-lecia Kapłaństwa ofiarują Parafianie. Michałkowice 29.VI.36”

 

Luty 2022

Otrzymaliśmy dokumentację związaną z inwentaryzacją drzew oraz złożyliśmy w Urzędzie Miasta dokumentację umożliwiającą nam uporządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu.

Odnowiliśmy dwa klęczniki w kościele.

Styczeń 2022

Zakończono pierwszy etap prac na cmentarzu

  1. Mamy cyfrową mapę cmentarza z podziałem na sektory – Plan cmentarza w oparciu o zdjęcie z drona oraz zdjęcia grobów
  2. Inwentaryzację cmentarza w oparciu i zdjęcie z drona oraz zdjęcia grobów.
  3. Lokalizację pochówków na mapie cmentarza wraz z wytyczeniem trasy dotarcia do grobu.
    www.ecmentarze.pl/parafia/michalkowice