Działania gospodarcze w 2023r.

Sierpień 2023

W domu katechetycznym rozpoczęliśmy remont dwóch salek na pierwszym piętrze. Po usunięciu gumolitu okazało się, że betonowa posadzka była popękana i „pracowała”. Została „zszyta” i zabezpieczona żywicą. Zostaną położone kafelki. Zostanie usunięty grzyb ze ściany i zacieki.

W lipcu otrzymaliśmy zgodę z Kurii na zrobienie brukowanych alejek na cmentarzu /I część – między sektorami „O”-„N”; „C”-„I”, „B” oraz gruntowa droga między sektorem „C” a murem cmentarnym/. Szukamy wykonawcy. Niestety wszyscy mają odległe terminy realizacji.

Lipiec 2023

Uporządkowany został teren za cmentarzem. Mulczerem zlikwidowano krzaki i zarośla, zwiększając bezpieczeństwo przechodzących przez ten teren ludzi.

maj – sierpień 2023

Trwa w dalszym ciagu remont kolejnych pomieszczeń na probostwie. Dodatkowo z powodu korników i spuszczeli pospolitych należało wzmocnić a nawet podmienić kilka belek oraz całość zaimpregnować.

KWIECIEŃ 2023

Rozpoczęliśmy frezowanie pozostałych po wycince pni drzew.

Wymieniliśmy tablicę ogłoszeniową na zewnątrz oraz dwie wewnątrz kościoła. Tablice wewnątrz mają podświetlenie czasowe włączane przciskiem umiejscowionym z boku gabloty.

Zamontowaliśmy nasady kominowe na budynku probostwa.

MARZEC 2023

Zakupiliśmy i zamontowaliśmy dodatkową lampę, która doświetli nastawę ołtarzową.

Zakupiliśmy pojemnik na wodę święconą. Ustawiony jest w kaplicy chrzcielnej przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

LUTY 2023

Bieżące prace gospodarcze.

STYCZEŃ 2023

Wymiana metahalogenów /każda po 400W a było ich sześć sztuk/ na lampy LED po 75W. Nastąpiła zmiana światła ciepłego na naturalne białe.