WIELKI POST 2023

We wtorki Wielkiego Postu 2023 trwał cykl czuwań modlitewnych „Zakorzenieni w Kościele”, poświęconych sakramentowi Chrztu Świętego, prowadzone przez Wspólnotę Przyjaciół Jezusa. Spotkania odbywały się w następującym porządku: Msza Święta, konferencja /którą głosił szafarz p.Dawid Keller/ a następnie modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Całość kończyła się błogosławieństwem ok. 20.15. Zwieńczeniem cyklu spotkań było nabożeństwo pokutne 4 kwiatnia połączone z rachunkiem sumienia.

W piątki Wielkiego Postu była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00. Był czas na modlitwę indywidualną w ciszy, ale także modlitwę wspólnotową, którą prowadziły grupy naszej parafii m.in. Oaza Rodzin, Schola parafialna i Wspólnota Przyjaciół Jezusa.

Młodzież naszej parafii razem z ks. Arturem przygotowała przedstawienie związane z Drogą krzyżową Jezusa. Każda stacja odnosiła się do naszego codziennego życia – naszych wzlotów i upadków. Przedstawienie miało miejsce w niedzielę 2.04.2023 o godz. 19.00 w kościele.

2023.03.31
Droga krzyżowa ulicami naszej parafii.

Trasa wiodła ulicami: Orzeszkowej, Łukasińskiego, Harcerską, Stawową 25, Wyzwolenia, Orzeszkowej. Wzięło udział wielu Parafian. Rozważania kolejnych stacji Drogi krzyżowej prowadziły poszczególne grupy parafialne.