Duszpasterze pracujący w parafii

Ks. Bogusław Świech

data urodzenia: 22.11.1975r.
święcenia kapłańskie: 13.05.2000r.

ADMINISTRATOR PARAFII,
mgr lic. teologii, duszpasterz niesłyszących w Archidiecezji Katowickiej

e-mail: boguslaw.swiech@katowicka.pl

Ks. Mariusz Obałka

data urodzenia: 11.11.1978r.

święcenia kapłańskie: 10.05.2003r.

WIKARIUSZ,
mgr lic. teologii

e-mail: mariusz.obalka@katowicka.pl

Ks. Artur Stuchlik

data urodzenia: 21.06.1989r.
święcenia kapłańskie: 16.05.2020r.

WIKARIUSZ,
mgr lic. teologii

e-mail: artur.stuchlik@katowicka.pl

Kapłani pochodzący z parafii:

ks. Mateusz Mnich – 2017r.

ks. Dariusz Wroński – 2009r.

ks. Damian Grelik – 2009r.

o. Grzegorz Adamczyk OFM Conv. – 2007r.

ks. Adam Sobczyk MSF – 1998r.

ks. Józef Wieczorek – 1988r.

ks. Andrzej Cioska – 1995r.

o. Fryderyk Grzesiek OFM – 1987r.

ks. Krzysztof Olszewski – 1987r.

ks. Paweł Bul – 1986r.

o. Benedykt Jurkiewicz OCD – 1983r.

o. Paweł Bachowski CRMin.Inf – 1981r.

ks. Jerzy Palka SVD – 1978r.

ks. Andrzej Przywara – 1977r.

ks. Henryk Kuczob – 1976r.

ks. Piotr Płonka – 1975r.

ks. Jan Przybylok – 1974r.

ks. Alojzy Diskau – 1972r.

ks. Bartłomiej Franki – 1967r.

ks. Gerard Gnida – 1966r.

ks. Zenon Szczęsny – 1964r.

ks. kan. Jerzy Matysik – 1963r.

ks. Antoni Czapla – 1962r.

ks. Walerian Szendzielorz – 1960r.

ks. Alfred Ryguła SDS – 1958r.

ks. Franciszek Tomanek – 1956r.

ks. Józef Gruszka – 1956r.

ks. Jerzy Bachowski – 1956r.

bp Czesław Domin – 1953r.

ks. Józef Procek – 1953r.

o. Herman Kupny – 1946r.

ks. Paweł Kupny – 1943r.

ks. Bernard Grzywocz – 1937r.

ks. Wilhelm Pniok – 1923r.

ks. Wojciech Migdalski – 1901r.

ks. Wincenty Bożek – 1851r. 

Siostry zakonne pochodzące z parafii:

lista w trakcie uzupełniania

S.M. Adriana Jakubinek – Zgromadzenie Sióstr Karola Boromeusza

S.M. Karola Łukasik – Zgromadzenie Sióstr Karola Boromeusza

S.M. Romualda Sołtysek – Zgromadzenie Sióstr Karola Boromeusza

S.M. Izabela Sęk – Zgromadzenie Sióstr Karola Boromeusza

S.M. Karina Tydniarska – Zgromadzenie Sióstr Karola Boromeusza

S.M. Emilia Waleczek – Zgromadzenie Sióstr Karola Boromeusza

S.M. Salvatrix – Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej

 

 

Proboszczowie parafii michałkowickiej

Ks. proboszcz, dziekan Eugeniusz Kurpas – Proboszcz michałkowicki od 1996r. do 31.07.2021r.

Ks. prałat, proboszcz, dziekan Stanisław Sierla – Proboszcz michałkowicki od 29.VI.1971r. do 1996r.

Ks. proboszcz Jan Klyczka – Proboszcz michałkowicki od 1.IX.1960r. do swej śmierci 29.IV.1971r.

Ks. kanonik i senator, proboszcz Paweł Brandys – Proboszcz michałkowicki od 5.VI.1922r. do swej śmierci 24.IV.1950r.

Ks. proboszcz Maksymilian Gerlich – Proboszcz michałkowicki od 19.I.1899r. do 21.III.1922r. Budowniczy nowego kościoła w latach 1902 – 1904

Ks. proboszcz Juliusz Rother – Proboszcz michałkowicki od 24.XI.1887r. do swej śmierci 12.VI.1898r.

Ks. proboszcz Antoni Stabik – Proboszcz michałkowicki od I.1844r. do swej śmierci 3.IX.1887r.

Kapłani, którzy pracowali w naszej parafii:

Ks. Jan Nowok 1922-1930

ks. Paweł Ryś 1928-1931

ks. Józef Wojtynek 1929-1932

ks. Krzywoń 1931-1932

ks. Jerzy Rother 1932-1934

ks. Karol Brzoza 1932-1935

ks. Jośko 1934-1935

ks. Zygmunt Krzyżanowski 1935-1937

ks. Antoni Godziek 1935-1937

ks. Józef Kania 1937-1941

ks. Jerzy Wolff 1938-1940

ks. Ewald Kasperczyk 1940-1944

ks. Paweł Kupny 1940-1941

ks. Konrad Krawczyk 1940-1941

ks. Wypler 1941

ks. Karol Huber 1941

ks. Karol Wolny 1941

ks. Słodczyk 1941-1953

ks. Norbert Kaschier 1941

ks. Haik 1942

ks. Dobosch 1942

ks. Edward Michla 1943

ks. Bertold Hojka 1943-1950

ks. Ludwik Niemiec 1944

ks. Franciszek Kuboszek 1945

ks. Franciszek Skutela 1945-1950

ks. Józef Cogiel 1946-1949

ks. Sylwester Durczok 1947

ks. Wilhelm Kopiec 1947-1950

ks. Józef Kulik 1950

ks. Emanuel Francuz 1951-1954

ks. Rudolf Kiera 1951

ks. Jan Pietrek 1952-1954

ks. Franciszek Służą 1954-1957

ks. Stefan Kwieciński 1954

ks. Karol Picha 1955

ks. Stanisław Dyrda 1957

ks. Alfred Sowa 1956

ks. Arkadiusz Miś 1957

ks. Józef Klemens 1957-1961

ks. Adam Woźnik 1957

ks. Alfons Skowronek 1959-1961

ks. Stanisław Gibałka 1960

ks. Bernard Czernecki 1961

ks. Ernest Miller 1961-1966

ks. Alojzy Kubica 1963

ks. Antoni Nasztoń 1963

ks. Stanisław Golasa 1965

ks. Stanisław Lewan 1965

ks. Roman Szekiel 1966

ks. Bernard Pilarski 1966

ks. Gerard Piecha 1968

ks. Andrzej Matura 1968

ks. Eryk Jurecki 1969

ks. Janusz Frelich 1971

ks. Henryka Kuś 1971

ks. Piotr Molenda 1971

ks. Jerzy Horzela 1974

ks. Andrzej Chruszcz 1974

ks. Seweryn Łakomy 1974

ks. Piotr Zagrodzki 1977

ks. Paweł Grządziel 1977-1980

ks. Eugeniusz Bienek 1977

ks. Konrad Zubel 1978

ks. Stanisław Puchała 1980

ks. Józef Anczok 1980

ks. Roman Kempny 1980-1985

ks. Józef Kracla 1981

ks. Faustyn Jankowski 1981

ks. Damian Psota 1984-1987

ks. Piotr Guzy 1984

ks. Eugeniusz Krasoń 1985

ks. Bogusław Płonka 1987

ks. Jan Piontek 1988

ks. Marek Sówka 1989

ks. Stanisław Musioł 1989

ks. Joachim Konkol 1990

ks. Arkadiusz Wuwer 1990

ks. Henryk Krawczyk 1993

ks. Marek Rabenda 1993

ks. Edward Kopka 1994

ks. Dariusz Gembała 1995

ks. Krzysztof Krawczyk 1996

ks. Krzysztof Wojaczek 1996

ks. Jarosław Paszkot 1996

ks. Kazimierz Folkert 1998

ks. Dariusz Antoniewicz 1999

ks. Krzysztof Kmak 1999

ks. Antoni Owczarek 2000

ks. Adam Zakrzewski 2001

ks. Henryk Dombek 2001

ks. Jan Pysik 2004

ks. Joachim Glanc – 2005

ks. Krzysztof Gembara – 2007

ks. Eugeniusz Paruzel – 2005

ks. Piotr Uroda – 2009

ks. Marek Lampa – 2010

ks. kanonik Leonard Swoboda (+2011)

ks. Kazimierz Musioł – 2011

ks. Dawid Sładek – 2012

ks. Tomaszek Tesarczyk – 2013

ks. Jan Boradyn – 2014

ks. Łukasz Wieczorem – 2015

ks. Sebastian Mazur – 2016

ks. Bogusław Jonczyk – 2017

ks. Artur Stefański – 2017

ks. Zbigniew Biela (2015-2021)

ks. Mariusz Obałka (2019-nadal)

ks. Artur Stuchlik (2020-nadal)