9 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg dał przykazanie „Dzień święty święcić” nie po to, aby nam utrudniać życie, ale żeby je uświęcić. Oderwanie się od codziennych zajęć jest darem dla każdego, danym dla zadbania o relacje z Bogiem i bliźnimi. Wdzięczni za ten dar zwróćmy się do Boga, który w tej Eucharystii chce nas czynić podobnymi do Jezusa Chrystusa.

Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

*****

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy po mszach wieczornych na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. W sposób szczególny do udziału zachęcamy dzieci komunijne i dzieci w bieli.
  2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy porannej nabożeństwo i poświęcenie rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.
  3. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach Świętych porannych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą w tygodniu, w czwartek, w piątek i sobotę od 17:00.
  5. Po Mszy Świętej wieczornej w piątek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Od godz.19:15 czuwanie – wspólna modlitwa i śpiew.
  6. W przyszłą sobotę chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
  7. W czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo.
  8. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej, a także o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

*****

Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w postawienie ołtarzy na trasie Bożego Ciała, dzieciom komunijnym oraz sypiącym kwiaty, ich rodzicom, służbie liturgicznej i kościelnej, niosącym baldachim, kierującym ruchem, pocztowi sztandarowemu Dzieci Maryi, wszystkim, którzy przystroili okna swoich domów. Bóg zapłać zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz jej uczestnikom za świadectwo swej wiary.

Zapraszam tradycyjnie na Mszę Świętą w intencji budowniczych ołtarzy, w niedzielę 16 czerwca o godz. 8.30.

Bóg zapłać za datki złożone podczas Mszy w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kolekta została przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu ołtarzy na Boże Ciało. Koszt to 6.200 zł. Zebrano w sumie 8.726 zł. Zdjęcia ołtarzy można zobaczyć w internecie i w gablotce.

Bóg zapłać także naszemu parafianinowi – p. Andrzejowi Zielonce z Pracowni Złotniczej w Chorzowie, za bezpłatną renowację najstarszej monstrancji jaką posiada nasza parafia. Używaliśmy podczas procesji Bożego Ciała a zdjęcie można zobaczyć w gablotce i na stronie internetowej.