UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna, i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej i wielu wierzących w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego rozpoczyna dzień. Przed chwilą także, kreśląc na sobie znak krzyża, wypowiedzieliśmy imiona trzech Osób Boskich. Ten gest i te słowa niech nam towarzyszą zawsze, przypominając, że naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy. Otwórzmy się na dar Bożej miłości, jaki płynie na nas z tej Eucharystii.

Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji

*****

  1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Przez procesję z Najświętszym Sakramentem składamy publiczne wyznanie naszej wiary i pobożności Eucharystycznej. Procesja wyruszy po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 8:30. Przejdziemy ulicami: Kościelną, Harcerską, Przyjaźni, Pocztową, Kościelną. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach i młodsze dzieci w bieli do sypania kwiatów. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała. W czwartek Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 18.00.
  2. Od piątku przez 8 dni trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkie dzieci komunijne.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.  O godz. 7.00 Różaniec o 7.30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.30 Apel jasnogórski.
  4. W sobotę do Pierwszej Komunii św. przestąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.
  5. W „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie artykuł o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. w intencji dzieci naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.
  7. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.