ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Kiedy apostołowie wyszli z Wieczernika, byli odmienieni. Zadziwili obserwatorów odwagą i wymową zrozumiałą dla każdego. To dzieło Ducha Świętego. On, Trzecia Osoba Trójcy Świętej, działa dziś z taką samą mocą jak wtedy, w dniu Pięćdziesiątnicy. Podczas tej Eucharystii otwórzmy się na tę moc: pozwólmy Mu odmieniać nasz sposób myślenia, widzenia Boga, świata i siebie. Niech zrodzą się w nas Jego owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na bieżące potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

*****

 1. Dziś można zyskać odpust zupełny publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy dziś o godz. 19.45 na wieczór uwielbienia „Pełni Ducha” przygotowany przez Wspólnotę Przyjaciół Jezusa.
 2. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
 3. Koło Przyjaciół Misji zaprasza w środę na mszę św. wieczorną, a później na spotkanie w domu katechetycznym.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W sobotę do Pierwszej Komunii św. przestąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 7. W „Gościu Niedzielnym”: Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów. Jest do nabycia w zakrystii nowy numer Gościa Extra „Święte Matki, Matki świętych” w cenie 14 zł.
 8. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo rozpocznie się we wtorek 6 czerwca o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Kolejne spotkania 13 i 20 czerwca.
 9. Za niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Grupa mężczyzn z naszej parafii wyrusza o godz. 6:30. Przywitanie powracających pielgrzymów ok. godz.18:00 w kościele. Dlatego Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę odprawimy wyjątkowo o godz.18:30. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 17:00.
 10. Podczas tegorocznej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w dniu 30 maja, przejdziemy w procesji ulicami: Kościelną, Harcerską, Przyjaźni, Pocztową, Kościelną. Na spotkanie organizacyjne, które miało miejsce w poniedziałek przyszła jedna rodzina. Jeśli ktoś z mieszkańców chciałby się zaangażować prosimy o kontakt z proboszczem.
 11. Wznawiamy działalność biblioteki parafialnej. Biblioteka będzie czynna 21 maja po Mszy św. wieczornej i 28 maja po mszy św. porannej.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Serdecznie zapraszamy na koncert „Maryjo, ja Twe dziecię”. Wystąpią: Józef Skrzek, Elżbieta Skrzek, dzieci i młodzież z siemianowickich przedszkoli i szkół oraz studenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert w sobotę 25 maja o godz. 19.00 w naszym kościele.

 

Poproszono o ogłoszenie:

XV edycja rodzinnego koncertu ewangelizacyjnego: BĄDŹ JAK JEZUS odbędzie się 30 maja w Boże Ciało w Mysłowicach – Park Słupna. Wśród artystów wystąpią: Hillsong London Worship, Arka Noego, Rock and Fire. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

W niedzielę 26 maja o godz. 15.00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony publiczny różaniec w intencji ochrony życia dzieci poczętych.