Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

„Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!”. Radość to podstawowe przesłanie zmartwychwstania. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. On daje nam udział w swoim zwycięstwie. Prośmy u progu tej Eucharystii o dar otwartego serca, gotowego przyjąć dary Chrystusa Zmartwychwstałego.

Kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

****** 

  1. Zapraszamy na godz. 17:00, na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego. Nie będzie Nieszporów. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  3. Od dzisiaj do Zesłania Ducha świętego trwa liturgiczny Okres Wielkanocny. Te pięćdziesiąt dni Kościół obchodzi jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako jedną wielką niedzielę. Osiem początkowych dni tego okresu stanowią Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. W okresie wielkanocnym księża dekanatu spotykają się w jednej z parafii na konwencie, czyli Uroczystej Eucharystii z modlitwą o nowe powołania kapłańskie oraz za zmarłych kapłanów. Tym razem konwent odbędzie się w kościele pw. św. Antoniego w Siemianowicach Śl. w sobotę 6 kwietnia o godz. 11.00.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
  6. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21:00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę zapraszamy o 20:30 na Apel Jasnogórski.
  8. Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji. Odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św.
  9. W świątecznym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przez swoją pracę, poświęcenie czasu, modlitwę oraz ofiarę cierpienia mają swój osobisty wkład w przygotowanie i pogłębione przeżycie Wielkiego Postu i obchodów Misterium Paschalnego. Wspólnocie Przyjaciół Jezusa za poprowadzenie wielkopostnego cyklu spotkań modlitewnych „Zakorzenieni w Eucharystii” i nabożeństwo pokutne, organizatorom i biorącym udział w akcji „Baranek”, scholi, chórowi, licznym osobom za pomoc w przeprowadzeniu Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, służbie liturgicznej: nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., lektorom, kantorom, ministrantom, organistom i kościelnym, składającym ofiary na kwiaty, cele charytatywne i pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Bóg zapłać za udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali, Kapłanom za posługę konfesjonału a ks. Piotrowi także za kazania pasyjne.

 

Wszystkim Parafianom życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Pana.
Niech spotkanie z Jezusem, który zwyciężył śmierć i grzech,
zaowocuje pogłębieniem naszej wiary i miłości wzajemnej.