V Niedziela Wielkiego Postu

Ewangelia dzisiejszej niedzieli opowiada o ostatnim epizodzie publicznej działalności Chrystusa. „Chcemy ujrzeć Jezusa” – mówią Grecy, a ich prośba zapowiada początek ewangelizacyjnej działalności wśród pogan. Chrystus, świadomy nadchodzących wydarzeń, odsłania swoje serce i zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy krzyża, w którym dokona się Jego wywyższenie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

******

 1. O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele spotkanie osób, które chciałyby zaangażować się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej kolejne wielkopostne spotkanie modlitewne z cyklu „Zakorzenieni w Eucharystii”. Tematem kolejnej konferencji „Chleb Życia, rozesłanie i co dalej”.
 5. Zapraszamy Parafian na nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta, które rozpocznie się w piątek 22 marca, po Mszy Świętej wieczornej.  Przejdziemy ulicami naszej parafii: Kościelną, E.Orzeszkowej, Przyjaźni, Harcerską, Londyńską, Żeromskiego, ks. bpa Domina, Maciejkowicką i Kościelną. Osoby, które nie czują się na siłach pójść drogą krzyżową mogą w tym samym czasie adorować Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kościele. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 i 17:15.
 6. „Ekstremalna Droga Krzyżowa” wyruszy z kościoła Krzyża Św. w piątek 22.03. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 20.00 (od 19.30 okazja do spowiedzi). Szczegóły na edk.org.pl
 7. Świąteczny obchód chorych w przyszłą sobotę. Zapisy w kancelarii do czwartku.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne z rachunkiem sumienia w sobotę o godz. 19.00. Adoracja i okazja do spowiedzi od godziny 19.00 do 20.30.
 9. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Ponieważ w tym roku Wielkanoc przypada 31 marca obchody Zwiastowania Pańskiego przeniesione są na poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci do udziału w Eucharystii o godz. 11.30. Po Mszy św. sprawdzimy, które dziecko będzie miało najwyższą palmę. Młodzież zapraszamy do katowickiej katedry na 14.00.
 11. Z najnowszego „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.
 12. W zakrystii i kancelarii są do nabycia świece – paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na dzieła charytatywne diecezjalnej Caritas.
 13. Informujemy, że pan Dawid KELLER został 9 marca 2024 r. ustanowiony przez ks. bpa Grzegorza Olszowskiego lektorem, w ramach formacji do diakonatu stałego i tym samym wziął na siebie obowiązek wykonywania tej posługi. To wydarzenie miało miejsce w czasie Mszy Świętej w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta w Katowicach.
 14. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.