IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela laetare, czyli radości. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Po raz kolejny spoglądamy na Boga, który przekonuje nas o swojej wielkiej miłości. Syn z wysokości krzyża pragnie przyciągnąć wszystkich do siebie. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wielkopostnych ćwiczeń, abyśmy potrafili przyjąć Jezusa – dar Ojca i dzielić się Nim z tymi, którzy odrzucają Jego miłość.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

*******

  1. O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele kolejne wielkopostne spotkanie modlitewne z cyklu „Zakorzenieni w Eucharystii”. Temat kolejnej konferencji: U szczytu Golgoty – Liturgia Eucharystyczna
  3. W środę 13 marca obchodzimy 11. Rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo po porannej Mszy św
  5. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30,dorosłych na godz. 17:15. O godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
  6. Od poniedziałku do środy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych naszej parafii będą przeżywali rekolekcje wielkopostne.
  7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru, w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach.
  8. W zakrystii i kancelarii są do nabycia świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie 9 zł. Składając ofiarę wspieramy dzieła charytatywne Caritas.
  9. Pragniemy poinformować, że w piątek 22 marca odbędzie się Droga krzyżowa ulicami naszej parafii.
  10. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego koscioła.

 

INTENCJA PAPIESKA NA MARZEC:

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.