III Niedziela Wielkiego Postu

               Przymierze człowieka z Bogiem realizuje się nie tylko w momencie zawierania, ale przede wszystkim w każdym dniu jego trwania. Przez dar miłosierdzia Bóg wspomaga nasze starania, byśmy nie tylko trwali w relacji z Nim i bliźnimi, ale również dojrzewali we wspólnocie Kościoła. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza w kroczeniu drogą autentycznej wiary.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

  1. O godz. 17:00 zapraszamy na GORZKIE ŻALEz kazaniem pasyjnym.
  2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy akcję „Baranek”. Poprzez zakupienie prezentu świątecznego możemy spełnić marzenia wychowanków domu dziecka. Zachęcamy do włączenia się w akcję.
  3. We wtorek serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na cykl konferencji „Zakorzenieni w Eucharystii” pogłębiających naszą wiedzę o Mszy świętej. Tematem spotkania będzie „Liturgia Słowa”. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18:00, następnie konferencja i modlitwa.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca. Nabożeństwo po mszy porannej. Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek o godz. 18:00.
  5. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30, młodzież i dorosłych na godz. 17:15. O godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  6. W piątki Wielkiego postu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21:00.
  7. Schola parafialna zaprasza do włączenia się w przygotowanie i wzięcie udziału w muzyce liturgicznej Triduum Paschalnego. Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów. Spotkania odbywają się w środę o godz. 18:45 w salce na probostwie.
  8. najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł na temat dobrej spowiedzi. Jest również do nabycia nowy numer „Historii Kościoła”, gdzie przeczytamy m.in. o celibacie. Do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Proszono o ogłoszenie:

Parafia Ducha Św. w Bytkowie planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej do Sanktuarium MB Różańcowej w Pompejach we Włoszech. W programie również m.in. miejsca związane ze św. o Pio oraz księdzem Dolindo Ruotolo w Neapolu. Szczegółowy program i inne informacje – w gablotkach oraz na stronie internetowej tamtejszej parafii. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w Bytkowie.