II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na górę i przemienia się wobec nich. Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i konfrontacji ze skandalem krzyża. Niech spotkanie z Chrystusem w trakcie tej Eucharystii ożywia naszą wiarę i daje nam nadzieję oglądania chwały Boga.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

*****

 1. O godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie żalez kazaniem pasyjnym.
 2. Od poniedziałku do środy uczniowie szkół podstawowych naszej parafii będą przeżywali rekolekcje wielkopostne.
 3. Od wtorku serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na cykl konferencji „Zakorzenieni w Eucharystii” pogłębiających naszą wiedzę o Mszy świętej. Tematem pierwszego spotkania będą „Obrzędy wstępne”. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, następnie konferencja i modlitwa.
 4. W środę 28 lutego przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Marka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 5. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych o 17:15. O godz. 18:00 msza za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki można składać w zakrystii lub w kancelarii.
 6. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą, a w piątek i sobotę od godz. 17:00.
 7. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00. W ramach adoracji o godz. 19.15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
 9. Schola parafialna zaprasza do włączenia się w przygotowanie i wzięcie udziału w muzyce liturgicznej Triduum Paschalnego. Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów, również amatorów. Spotkania odbywają się w środę o godz. 18.45 w salce na probostwie.
 10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy artykuł o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.
 11. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii akcje baranek. Będzie możliwość zrobienia prezentu wielkanocnego wylosowanemu wychowankowi z domu dziecka. Juz teraz zachęcamy do włączenia się w tą akcje.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

Poproszono o ogłoszenie:

W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.

***

Siemianowicki Katolik, który jest darmową szkołą publiczną zaprasza na dzień otwarty w czwartek 29 lutego w godzinach od 16 do 18. Plakat informacyjny znajdziemy w gablotce a foldery na stoliku przy wyjściu.