I Niedziela Wielkiego Postu

Droga Wielkiego Postu wiedzie przez umartwienie i pokutę ku radości nowego życia w Chrystusie. Bóg po raz kolejny daje nam szansę spojrzenia w nasze życie i pragnie dokonać w nas odnowy. Szczególnym czasem są rekolekcje parafialne, które rozpoczynamy. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Fulka, proboszcza parafii św. Sarkandra w Bańgowie. Módlmy się o dary Ducha Świętego, abyśmy potrafili wykorzystać ten święty czas rekolekcji parafialnych.

Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna.

*****

 1. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 24 lutego.
 2. O godz. 17:00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Piotr Literski.
 3. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16:30, młodzież i dorosłych na godz. 17:15. O godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.
 4. Zachęcamy do wielkopostnej abstynencji. Księga zobowiązań jest wyłożona pod obrazem Matki Bożej.
 5. We wtorki Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na cykl konferencji „Zakorzenieni w Eucharystii” pogłębiających naszą wiedzę o Mszy świętej. Pierwsze spotkanie 27 lutego. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, następnie konferencja i modlitwa.
 6. Schola parafialna zaprasza do włączenia się w przygotowanie i wzięcie udziału w muzyce liturgicznej Triduum Paschalnego. Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów, również amatorów. Pierwsze spotkanie w środę 21 lutego o godz. 18.45 w salce na probostwie.
 7. W niedzielę 25 lutego po Mszy św. o 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie będzie dotyczyło psychologicznych aspektów spowiedzi, a także pedagogicznej wartości tego sakramentu. Jak towarzyszyć dziecku, aby przeżywało spowiedź jako rzeczywiste spotkanie z Bogiem, który kocha i przebacza oraz okazję do rozwoju. Jak poradzić sobie z lękiem i stresem? Poprowadzi je p. Magdalena Biolik-Moroń teolog i psycholog oraz jej małżonek p. dr Marcin Moroń – psycholog, seksuolog, doradca życia rodzinnego, pracownik naukowo dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie ma charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.
 8. Za tydzień kolekta na nasz kościół, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Poproszono o ogłoszenie:

 1. Policja przestrzega przed plagą oszustw na osobach starszych.
 2. W dniach 26-29.02.2024r. odbędą się w Kokoszycach rekolekcje dla Dekanatu Siemianowice Śl. Zgłoszenia odbywają się w kancelarii parafialnej Parafii św. Antoniego. Koszt 390 zł. Wyjazd o 16.00 w poniedziałek (26.02) sprzed kościoła. Powrót ok. 14.30 w czwartek (29.02).
 3. Za tydzień w niedzielę 25 lutego o godz. 15.00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony publiczny różaniec w intencji ochrony życia dzieci poczętych. Organizatorzy proszą o włączenie się do tej modlitwy.
 4. W niedzielę 25 lutego w Parku Tradycji w godzinach 16.30 do 19.00 odbędzie się koncert charytatywny dla Moniki Spyry wolontariuszki naszego siemianowickiego Caritasu. Wstęp wolny.