V Niedziela Zwykła

„Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby”. Liczne uzdrowienia, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, potwierdzają bliskość Jego królestwa. Rozpoczynając Eucharystię, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Boga i przyjęcia uzdrawiającej mocy Jego miłości. Tylko z Nim jesteśmy w stanie pokonać nasze słabości i znaleźć lekarstwo na każdą duchową chorobę.

Kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

*****

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godzinie 17.00
  2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz., po każdej Mszy św. poświęcimy chleb i wodę.
  3. W najbliższą niedzielę, wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes, obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. W sobotę 10 lutego o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji chorych z naszej parafii. Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 17. lutego.
  4. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze szczególnie polecamy artykuł odpowiadający na pytanie: „po co nam osoby konsekrowane?”.
  5. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od soboty wieczora 17 lutego do środy 21 lutego a poprowadzi je ks. Krzysztof Fulek, proboszcz parafii św. Sarkandra w Bańgowie. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie już czas i jak najlepiej rozpocząć okres Wielkiego Postu.
  6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.