IV Niedziela Zwykła 

W dzisiejszej Ewangelii Jezus wypędza ducha nieczystego mocą Swego słowa. Tylko Chrystus może uwolnić ludzkie serce spod wpływu zła i poddać je panowaniu swojej miłości. U progu Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie podporządkowania Bogu całego naszego życia, zwłaszcza naszych słabości i skłonności do grzechu.

Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro okazane naszej wspólnocie.

******

 1. W piątek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne, które utrzymują się tylko z ofiar wiernych. Choć nie jest to święto nakazane, tradycyjnie zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 16:30 oraz o 18:00.Na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice, zapraszamy przede wszystkim rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, aby poświęcić świece komunijne.
 2. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. Po porannej Mszy Świętej udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas strzec od chorób gardła.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną 17 lutego.
 5. Spowiedźpół godziny przed każdą Mszą, a w piątek i sobotę od godz. 17:00.
 6. Msza św. w int. kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek o godz. 18:00.
 7. O godz. 7:30 zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa: w piątek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wynagradzające za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21:00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa
 9. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
 10. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in. pozytywnie o kolędzie – ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana.
 11. W poniedziałek zakończyliśmy wizyty kolędowe. Frekwencja wyniosła 46%. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowy i ofiary złożone przy tej okazji oraz ofiary składane podczas Mszy Świętych kolędowych przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła
 13. Ksiądz Piotr Literski zdobył drugą nagrodę za najlepszą pracę magisterską w zakresie teologii oraz nauk o rodzinie, w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Pro Futuro Theologiae. Temat pracy magisterskiej: „Przepowiadanie słowa Bożego w kontekście psychicznych chorób cywilizacyjnych XXI wieku”. Serdecznie gratulujemy ks. Piotrowi!