ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia i wprowadza nas w kolejny etap zbawczego dzieła Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za nasz chrzest, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła i do rodziny Pana Jezusa. Pragniemy podczas tej Mszy św. zaczerpnąć sił do wypełnienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz specjalnych zadań, które każdy ochrzczony – przyjaciel Jezusa, otrzymuje w Kościele.

         Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.

******

  1. Zapraszamy na Nieszpory kolędowe o godz. 17.00.
  2. Wspólnota Przyjaciół Jezusa serdecznie zaprasza na spotkania w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. W programie wspólna modlitwa w kościele i konferencja na probostwie. Zachęcamy także do odwiedzenia profilu wspólnoty na Facebooku.
  3. Plan odwiedzin duszpasterskich jest wywieszony w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej.
  4. Zapraszamy do udziału w spektaklu: Pewnego razu w… Greccio, którego akcja dzieje się w 1223 roku we włoskim Greccio, które odwiedził św. Franciszek, podróżując ze swoimi towarzyszami. Tam, jak podają źródła historyczne, razem z mieszkańcami zbudował żłobek. Tylko po co? Przekonajmy się o tym! Włoskie temperamenty, muzyka i tradycja pachnące Morzem Śródziemnomorskim i Boże Narodzenie, jakiego jeszcze nie widzieliście. Zapraszamy w sobotę 13 stycznia o godz. 19:00 do Parku Tradycji. Darmowe wejściówki do odebrania w kancelarii parafialnej (i zakrystii).
  5. 14 stycznia o godz. 17:00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu Scholii Parafialnej i Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  6. Jest nowy harmonogram rekolekcji zamkniętych w naszych diecezjalnych domach rekolekcyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z nim i skorzystania z przedstawionych propozycji.
  7. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym m. in.: o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach. W związku z tym piszemy o znaczeniu szkolnej katechezy i zastanawiamy się nad jej przyszłością.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

******

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wyznawaniu wiary.