Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Eucharystia jest ukazaniem oraz potwierdzeniem wyjątkowego znaczenia, jakie w życiu każdego człowieka zajmuje miłość. Ponieważ stanowi ona siłę wypadkową małżeństwa i rodziny, nie może jej nigdy zabraknąć. Prośmy Chrystusa, by umacniał nas na trudnej drodze małżeńskich i rodzinnych obowiązków.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

* * * * *

 1. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD. Na Mszy Świętej o godz. 15.45 poświęcenie medalików dzieciom I komunijnym.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą mszą w tygodniu. W czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00. W sobotę o 20.30 zapraszamy na Apel jasnogórski.
 3. Spowiedź szkolna dzieci w piątek od godz. 17.00.
 4. W piątek 5. stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła, na koncert kolęd w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz Pana Józefa Skrzeka.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na misje. W piątek o godz. 18.00 msza św. z wigilii uroczystości. W sobotę przypadają kolejne rocznice święceń biskupich: ks. abpa seniora Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 6. Wspólnota Domowego Kościoła składa serdeczne podziękowania za udział w zbiórce artykułów w ramach akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za wszystkie dostarczone dary i wszelką pomoc okazaną w trakcie trwania zbiórki. Zgromadzone dary wsparły Fundację Wspólna Nadzieja w Chorzowie. Szczegółowe rozliczenie zbiórki dostępne będzie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 7. Plan wizyt duszpasterskich wywieszony jest w gablotkach i na stronie internetowej.
  W dniach 2 i 3 grudnia zostały odwołane kolędy z przyczyn od nas niezależnych.
  Chcemy poinformować, że odbędą się one w dniach: 20 stycznia na ul. Brandysa, Wojciecha, Zacisznej, Północnej i Tarnogórskiej oraz 21 stycznia na ul. Żeromskiego 28-2 i Bytomskiej 20b, 20a i 20. Jeśli kogoś z parafian nie było podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej a chciałby zaprosić na kolędę dodatkową to będzie taka możliwość po zgłoszeniu do 12 stycznia w kancelarii. Przewidywane dni kolędy dodatkowej to 22 i 23 stycznia od godz. 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kolektę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

____________________

INTENCJA PAPIESKA NA STYCZEŃ 2024:

Módlmy się do Ducha Świętego, aby pomógł nam rozeznać dary różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkryć bogactwo wielu tradycji liturgicznych wewnątrz Kościoła.