IV Niedziela Adwentu 

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Bóg zstępuje z wysokości nieba i ukazuje się naszym oczom jako Dziecko spoczywające w betlejemskim żłobie. Niech spotkanie z Nim podczas tej Eucharystii umocni w naszych sercach pokój i radość.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

 

  1. W wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy. Na PASTERKĘ zapraszamy o godz. o 24.00. Kolekta będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  2. Msze Święte w Boże Narodzeniebędą odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kolędowe o godz. 17.00.
  3. We wtorek – drugi dzień świąt, obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  4. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty i zgodnie z tradycją, będziemy po mszach błogosławić wino.
    W tym dniu o godz. 17.00 nasza schola Parafialna serdecznie zaprasza na Koncert Kolędowy.
  5. W czwartek przypada Święto Świętych Młodzianków. Dzieci i matki w stanie błogosławionym zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 z okolicznościowym błogosławieństwem. 
  6. W niedzielę za tydzień przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę dziękczynną za łaski otrzymane w roku 2023 oraz nabożeństwem dziękczynno-ekspiacyjnym z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. W tym dniu można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki i odmawiając pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum”.Jest nowy, podwójny: świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego z audiobookiem o Bożym Narodzeniu.

 

_______________________________

Proszono o ogłoszenie:

  1. Urząd Miasta w Siemianowicach Śl. Zaprasza na rodzinne kolędowanie z rodziną Wantułów, które odbędzie się w piątek – 29 grudnia o godz. 17.00 na Rynku Miejskim.
  2. Za tydzień w niedzielę o godz. 15:00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.

 

 

Boża Dziecina niech napełnia Wasze serca pokojem i miłością.

Niech święta Bożego Narodzenia będą czasem okazywania miłości Bogu i ludziom.