II NIEDZIELA ADWENTU

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Słowo Jana Chrzciciela jest stanowcze i wskazuje na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, nieznany jest jedynie jego czas. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem.

Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej parafii. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 1. Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w niedziele kazanie dla dzieci o godz. 11.30. Roraty dla dorosłych w soboty o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po mszy porannej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 3. We wtorki Adwentu Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza na spotkania z cyklu „Zakorzenieni w Eucharystii”. Bliższe poznanie Liturgii będzie szansą na głębsze jej przeżywanie. Po Mszy świętej o godz. 18:00 rozpocznie się konferencja wyjaśniająca i przybliżająca sens oraz znaczenie poszczególnych elementów Eucharystii oraz roku liturgicznego. Naszą odpowiedzią na usłyszane treści będzie uwielbienie Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W piątek 15 grudnia zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę roratnią na godz. 18.00 i spotkanie.
 5. Chorych odwiedzimy w sobotę 16 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Za tydzień w niedzielę po mszach św. będzie możliwość zakupienia własnoręcznie zrobionych pierników świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby mieszkańców DPS Sióstr Boromeuszek w Siemianowicach.
 7. Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich wywieszony jest w gablotce oraz podany na stronie internetowej.
 8. Schola parafialna zaprasza do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej Pasterki oraz wieczoru kolędowego. Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów, również amatorów. Więcej informacji w zakrystii.
 9. Jest także możliwość podjęcia modlitwy za kandydatów do bierzmowania. Z tyłu kościoła (w koszyczku na ostatniej ławce), obok cytatów z Pisma Świętego, znajdują się kartki z imieniem kandydata i modlitwą.
 10. W kościele i kancelarii możemy nabywać świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz opłatki, za które składamy dar serca dla potrzebujących pomocy oraz lampiony adwentowe.
 11. Wzorem lat ubiegłych trwa akcja “Paczuszka dla Maluszka”. Potrwa ona do 23 grudnia.
 12. Jest do nabycia nowy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła”. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa. Cena sprzedaży to 12 zł, magazyn dostępny jest w zakrystii.