UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jako ostatnia niedziela roku liturgicznego ukazuje nam, że wszystko, co rodzaj ludzki posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i mieć będzie swój chwalebny koniec w Jezusie Chrystusie.

Dziś odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można zyskać odpust zupełny.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

*****

 1. O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Plan odwiedzin duszpasterskich wywieszony jest w gablotce oraz podany na stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po mszach porannych, natomiast okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godz. 17.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek o godz. 17.00.
 4. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00. W ramach adoracji o godz. 19.15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na Apel jasnogórski.
 6. Przyszła niedziela, rozpoczynająca ADWENT, obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.
 7. Roraty dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w niedziele o godz. 11.30 kazanie roratnie. Zapraszamy również na Roraty dla dorosłych w soboty o godz. 7.30.
 8. W kościele i kancelarii możemy nabywać świece Caritas– „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” opłatki, za które składamy dar serca dla potrzebujących pomocy oraz lampiony roratnie.
 9. Wzorem zeszłego roku, rozpoczynamy adwentową zbiórkę artykułów w ramach akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Zgromadzone w naszej parafii dary trafią do Fundacji Wspólna Nadzieja w Chorzowie. Wystarczy zabrać bombkę lub kopertę ze świątecznego drzewka w lewej, bocznej nawie kościoła, przeczytać instrukcję i dokonać zakupu wskazanych na bombce artykułów. Z serca dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy dar.
 10. Wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca prosimy o kontakt z kancelarią.
 11. Od 5 grudnia we wtorki Adwentu Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza na spotkania z cyklu „Zakorzenieni w Eucharystii”. Bliższe poznanie Liturgii będzie szansą na głębsze jej przeżywanie. Po Mszy świętej o godz. 18:00 rozpocznie się konferencja wyjaśniająca i przybliżająca sens oraz znaczenie poszczególnych elementów Eucharystii oraz roku liturgicznego. Naszą odpowiedzią na usłyszane treści będzie uwielbienie Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
 12. Koło Przyjaciół Misji chce podziękować za wsparcie ojca Grzegorza. 800 rogali św. Marcina znalazło nabywców, co pozwoli na przekazanie ponad 5 tys. złotych Misjonarzowi w Peru. Serdeczne Bóg zapłać! Po Mszy św. zostanie wyświetlony krótki filmik z podziękowaniami i pozdrowieniami od ojca Grzegorza z Peru, na którym prezentuje budujący się kościół. Zachęcamy do pozostania i obejrzenia.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami apostołów.

 

Proszono o ogłoszenie:

Dziś o godz. 15:00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.