XXXIII Niedziela Zwykła
 

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich a w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.

W naszej parafii przeżywamy niedzielę budzenia powołań. Gościmy kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, na czele z ks. diakonem Łukaszem Tomczykiem, który wygłosi Słowo Boże. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Polecajmy także w modlitwach ministrantów z racji ich patronalnego święta – zbliżającego się wspomnienia św. Tarsycjusza.

Kolekta jest przeznaczona na WŚSD.

*****

  1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Nieszpory niedzielne
  2. W środę 22 listopada swoje urodziny obchodzi ks. Proboszcz. Msza św. w jego intencji oraz w intencji chórzystów, scholii parafialnej i organistów z racji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej o godz. 18.00
  3. Dzieci (po drugiej klasie szkoły podstawowej), które chcą włączyć się do śpiewu podczas Rorat, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 25 listopada o godz. 12.15 do domu parafialnego (salka nr 16).
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamyUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w uroczystość Chrystusa Króla będziemy obchodzić Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji.
  5. Od 25 listopada rozpoczynamy wizyty kolędowe. Plan kolęd i mszy w intencji parafian drugiej części parafii, wywieszony jest w gablotce i dostępny na stronie internetowej.
  6. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.
  7. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.

*****

            Boże błogosławieństwo jest dla nas pomocą w rozwijaniu naszych talentów.